Bursa’da Tramvay Yolunu İşgal Eden Araçlara Ceza Yağıyor

Bursa’da Tramvay Yolunu İşgal Eden Araçlara Ceza Yağıyor :Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve Heykel Garaj T1 hattında yolcu taşıyacak olan Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’ şehrin caddelerinde test sürüşünü arttrırken, tramvay hattına park edilen araçlara ceza yağıyor.
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURULAŞ, tramvayın 26 Ağutos’tan itibaren test sürüşlerinin başlayacağını, bu yüzden T1 hattı güzergahına araç park edilmemesi hususunda halkı hem yazılı, hem de sözlü olarak uyarmıştı. Bütün ikazlara rağmen T1 hattı güzergahına park edilen araçlara ceza yazılırken, sürücüsüne ulaşılamayan araçlar çekiliyor. Kurtarıcılar tarafından 1,5 dakika gibi kısa sürede çekilen araçların ardından “ipekböceği” yoluna devam ediyor.
Emniyet ve belediye yetkilileri, günde 30 ila 40 araca ceza kesildiğini, 10’dan fazla aracın da otoparka çekildiğini söyledi. Yetkililer, ipekböceği güzergahına araç park etmenin cezasının 77 TL olduğunu, 15 gün içinde ödeyenlere yüzde 25 indirim yapıldığını bildirdi.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar