Lahor metrobüs hattı 19 yeni araca daha kavuştuLahor metrobüs hattı 19 yeni araca daha kavuştu : Pakistan’ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor’da Albayrak Grubu tarafından işletilen ülkenin ilk metrobüs hattına 19 yeni metrobüs aracı daha katıldı.

Pakistan halkı, çileli Lahor trafiğinde 3,5 saatlik yolu 50 dakikaya indiren metrobüse yoğun ilgi gösteriyor.

Pakistan’ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor’da Albayrak Grubu tarafından işletilen ülkenin ilk metrobüs hattına 19 yeni metrobüs aracı daha katılması Pakistan halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Oniki milyon nüfuslu Lahor’un çileli trafiğinde 3,5 saatlik yolu 50 dakikaya indiren metrobüs hattına yeni filonun katılması Pakistan basınında manşetlere taşındı.

SEÇİM KAZANDIRDI

Pakistan’a ilk kez metrobüs getiren Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif’in eyalet seçimlerinde ikinci kez başarı elde etmesinde önemli rol oynayan metrobüs hattında çalışan metrobüs sayısının 45’ten 64’e yükselmesi Lahor halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Önceki 45 metrobüs çok tutulması yüzünden yolcuların aşırı akınına neden oluyordu.

YOLCU AKINI

Lahor’un 12 milyonluk nüfusunun metrobüsü denemek için farklı semtlerden akın etmeye devam ederken ülkenin diğer şehirlerinden de sürekli ziyaret amacıyla gelip binen yolcular bulunuyor. Pencap’ta hükümet kurması ardından başbakanı Şahbaz Şerif metrobüsü aşırı ilgi nedeniyle Albayrak yetkililerinden 19 adet metrobüs daha eklemesini istemişti.

Perşembe akşamı Lahor’da bulunan Albayrak metrobüs terminalinde yapılan törendeki açılışı, Pencap hükümetinde önemli görevlere sahip olan Pencap Başbakanı’nın milletvekili oğlu Hamza Şahbaz Şerif yaptı. Pakistan’ın basını gündem farklı olmasına reğmen ulusal televizyon kanalları 19 Metrobüsün daha operasyona koyma törenine önemli yer verirken, gazeteler de birinci sayfadan haberi değerlendirdiler.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.