Almanyada Fırtına demiryolu ulaşımını etkilediAlmanyada Fırtına demiryolu ulaşımını etkiledi :Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletini vuran fırtına ve sağanak, eyalette ulaşımı felç etti. Özellikle demiryolu ulaşımında kazalar ve aksamalar yaşandı.
Dün geceden itibaren etkili olan olumsuz hava şartları sebebiyle bazı bölgelerde meydana kazalar ve rayların zarar görmesi sonucu ulaşım güçlükle yapılabildi.
Essen, Gelsenkirchen, Oberhausen ve Solingen şehirlerinde tren seferlerinde iptaller ve gecikmeler görüldü.
Essen şehir merkezinde tren seferleri öğle saatlerine kadar iptal edilirken, yolculara yetkililer tarafından yapılan uyarıları takip etmeleri tavsiye edildi.
Essen ve Bochum arasındaki şehirler arası tren seferleri kısa süreli durdu. Dortmund’a olan bağlandı ise Gelsenkirchen üzerinden sağlandı. Gelsenkirchen ve Oberhausen arasında ise iptal edilen tren seferleri yerine yolcular otobüslerle taşındı. Solingen ana tren garına giden bir tren raylara düşen ağaca çarparak kaza yaptı. Raydan çıkan trende hasar meydana gelirken yaralanan olmadı.
Fırtınanın demiryolu ulaşımına etkisinin bir süre daha devam edeceğini belirten yetkililer, yolcuların dikkatli olmasını istedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.