Binali Yıldırım: Marmaray bu milletin 150 yıllık hayalidirBinali Yıldırım: Marmaray bu milletin 150 yıllık hayalidir : Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 29 Ekim’de hayata geçirilmesi planlanan Marmaray Projesi’yle ilgili, “Bu milletin 150 yıllık hayalidir.” dedi.
PTT Pul Müzesi açılış törenine katılan Bakan Yıldırım, Marmaray Projesi hakkında bilgi verdi. Yıldırım, projenin 29 Ekim’de hayata geçirilmesiyle İstanbul’un toplu ulaşımına ciddi rahatlama getirecek önemli bir proje olduğunu söyledi. İki kıtayı denizin 60 metre altından birleştirecek dünyadaki tek proje olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bir mühendislik harikası. Bu milletin 150 yıllık hayalidir. Sultan Abdülmecit’ten günümüze kadar hayal edilmiş projedir. Hayalleri gerçek eden AK Parti iktidarı, bu hayali de gerçeğe dönüştürüyor.” ifadelerini kullandı.
Marmaray Projesi çalışmalarında yapılan arkeolojik kazılarda 35 bin tarihi eser ile 13 batık geminin çıktığını dile getiren Yıldırım, İstanbul’un tarihinin yeniden yazıldığını, çıkarılan tarihi eserlerin gençlere geçmişi göstermek için sergileneceğini kaydetti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.