Erdoğan, Ankara-İstanbul hızlı tren hattı yıl başına bitecekErdoğan, Ankara-İstanbul hızlı tren hattı yıl başına bitecek :Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5. İzmir İktisat Kongresi’nde konuşmasında Ankara-İstanbul hızlı tren hattının yıl başına kadar biteceğini duyurdu.
İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:
-Cumhuriyet, sermayeyi renklere ayıran, tasnif ve tefrik eden değil ekonominin tüm taraflarını bir ve beraber gören bir anlayışı egemen kılmıştır. Sermayeyi renklere ayırmak, tasnif etmek, makbul ve makbul olmayan iş adamları ayrımı yapmak kesinlikle bir Cumhuriyet anlayışı değildir.
-Cumhuriyet tarihimizle ilgili olarak iktisatta, dış politikada, siyasi hayatta, demokraside kuruluş dönemiyle sonrasının, özellikle 1940′lı yıllar ve müdahale dönemlerinin, birbirinden çok farklı olduğunu herkesin bilmesi gerek.
-Cumhuriyet nasıl ki 76 milyonun cumhuriyetiyse Cumhuriyet’in kazanımları da eşit derecede 76 milyonun kazanımlarıdır. Cumhuriyetimize yapılmış her hizmet, ortaya konulmuş her eser belli bir zümrenin değil topyekun milletçe hepimizin gurur duyacağı eserlerdir
-Ankara-Eskişehir arasını bitirdik inşallah yılbaşına kadar İstanbul etabını bitireceğiz.
-AB’nin önce kendi üyelerine bir bakması lazım, özelleştirmede rekortmen Türkiye’dir. Kendi üyelerini iyi incelemiyor. Özelleştirmeyi en başarılı şekilde yürüten ülke şu anda Türkiye’dir ve bizim iktidarımızdır.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.