Hangi Marmaray durakları konutlara değer katacak?Hangi Marmaray durakları konutlara değer katacak?Marmaray’ın güzergâhına bağlı olarak açıklanan yeni otobüs hatları bölgesindeki konutlara değer katacak.
Marmaray’ın güzergâhına bağlı olarak açıklanan yeni otobüs hatları bölgesindeki konutların değerlenmesine neden olacak.
İşte İETT’nin devreye soktuğu hatların geçtiği semtler
ZEYTİNBURNU METRO – KAZLIÇEŞME HATTI
Hat, Zeytinburnu’nun içinden geçecek. Marmaraydan inen yolcular Zeytinburnu-Bağcılar tramvay istasyonuna ve Zeytinburnu Metrobüs İstasyonu’na ulaşabilecek.
TOPKAPI CEVİZLİBAĞ – KAZLIÇEŞME HATTI
Kazlıçeşme Marmara’dan inen yolcular Cevizlibağ Metro, Metrobüs, Topkapı- Sultançiftliği Tramvay hattı ve Topkapı istikametine bu hat ile gidebilecekler.
YENİBOSNA – KAZLIÇEŞME HATTI
Bu hattı ise; Bakırköy Sahil Yolu, Ataköy, Şirinevler, Yenibosna Transfer Merkezi’ne bağlanacaklar yolcular kullanabilecek.
Ayrıca Halkalı yönünden gelen ve eski banliyö hattı güzergahını kullanan ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu ile Yenikapı aktarma merkezine ulaşacak yolcular için ise HALKALI- KAZLIÇEŞME-YENİKAPI-SİRKECİ HATTI, oluşturuldu. Yine bu kapsamda Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu’nun sahil tarafında yeni otobüs, yolcu bekleme peronları yapıldı.
YENİKAPI
Marmaray’dan Yenikapı istasyonunda inen yolcular için Aksaray-Havalimanı ve Aksaray- Kirazlı Metrosuna aktarma imkanı sağlayacak Yenikapı-Aksaray ring seferleri oluşturuldu. Ayrıca Yenikapı’dan geçen mevcut 19 hat 140 araç ile Taksim, Beyazıt, Eyüp gibi önemli merkezlerle entegre olunacak.
SİRKECİ
Eminönü’ndeki mevcut 58 hat 406 araç ile Taksim, Karaköy, Beşiktaş gibi önemli merkezlerle entegre olunacak.
KADIKÖY AYRILIK ÇEŞMESİ
Ayrılık Çeşmesi İstasyonu Marmaray ve Kadıköy-Kartal metro hattının entegre olduğu istasyon. Yolcular bu istasyondan Kadıköy ya da Kartal yönüne metroyu kullanarak ulaşabilecekler. Ayrıca mevcut 51 hat 516 araç ile entegre olunacak.
ÜSKÜDAR MEYDAN
Üsküdar’da bulunan mevcut 47 hat 314 araç ile entegre olunacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.