İngilterede Fırtına Hava ve Demiryolu Ulaşımını Olumsuz Etkiliyorİngilterede Fırtına Hava ve Demiryolu Ulaşımını Olumsuz Etkiliyor :İngiltere’de Fırtına, Hava ve Demiryolu Ulaşımını Olumsuz Etkiliyor- Rüzgarın Saatteki Hızı Bazı Yerlerde 160 Kilometreye Ulaşırken, Heathrow Havaalanı’nda 130 Uçuş İptal Edildi.
Birleşik Krallık’ın özellikle güneyini etkileyen fırtına ve yoğun yağış nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Güneybatı bölgesinde 2 bin ev elektriksiz kalırken, ülkenin en büyük havaalanı olan Heathrow Havaalanı’nda bu sabah yapılacak 130 uçuş iptal edildi. Havayolu şirketleri, yolculara seyahat etmeden önce kendileriyle irtibata geçmelerini tavsiye ediyor.
Meteoroloji Kurumu, rüzgarın saatteki hızının bazı yerlerde 160 kilometreye kadar ulaştığını bildirdi ve İngiltere ile Galler’deki bazı yerler için sel uyarısında bulundu. Güneybatı tren yolları, bu sabah seyahat edilmemesini tavsiye ederken, başkent Londra’daki metro ağının ise yerel saatle 09.00’dan önce çalışmayacağı bildirildi.
Londra’yı, Paris ve Brüksel gibi diğer Avrupa şehirleriyle bağlayan hızlı tren Eurostar’da ise rötarlar yaşanıyor.
Bu arada, ülkenin Doğu Sussex bölgesinde 14 yaşındaki bir çocuğun fırtına dolayısıyla sürüklendiği ve kaybolduğu belirtildi. Arama-kurtarma ekiplerinin bölgedeki çalışmaları sürüyor.
Ülkede son büyük fırtına 1987 yılının ekim ayında meydana gelmişti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.