KBÜ'de 1900'den Bugüne Hicaz Demir Yolu Sergisi Açıldı (Foto Galeri)

KBÜ’de 1900’den Bugüne Hicaz Demir Yolu Sergisi Açıldı : Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda ll. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumu kapsamında Araştırmacı Öğretmen Mustafa Gezici ve Makine Mühendisi Muhammed Nuri Kömeç tarafından 60 fotoğrafın sergilendiği “1900’den Bugüne Hicaz Demir Yolu ” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Sergiye; Karabük Valisi İzzettin Küçük, Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Dr. Kasım Özdemir, KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Fadıl Demirel, TÜDEMSAŞ A.Ş. Genel Müdürü Yıldıray KOÇARSLAN, Üniversitemiz Dekanları, Akademik ve İdari Personel ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Kendilerini Üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin UYSAL; “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Ülkemizin rekabet gücünü arttıracak ll. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumu’na ve Sergimize hoş geldiniz. Ecdadımız Raylı Sistemleri ülkemiz ve medeniyet için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlayınca imkânsızlıklar içinde zorluklar içinde Hicaz Demiryolu’nu gerçekleştirmiştir. Dünyanın bütün ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu başarıyı gösteren ecdadımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Yaptıkları bu çalışmanın da hepimize örnek olması gerekir. Ben bu sergiyi açan değerli Mustafa Gezici hocamıza teşekkür ederek şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal, KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Fadıl Demirel, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Dr. Kasım Özdemir ve TÜDEMSAŞ A.Ş. Genel Müdürü Yıldıray KOÇARSLAN ile birlikte kurdeleyi keserek serginin açılışını gerçekleştirdiler.
Serginin gezilmesi esnasında Araştırmacı öğretmen Mustafa Gezici, katılımcılara eserler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Yoğun ilginin olduğu “1900’den Bugüne Hicaz Demir Yolu” sergisinde katılımcılar resimleri hayranlıkla incelediler.
Sergi sonunda Prof.Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda düzenlenen ll. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Sempozyumu’na geçildi.
Üniversitemizde 1900’den Bugüne Hicaz Demir Yolu resimlerinin sergilendiği sergi üç gün boyunca sergilenecektir.


Kaynak : www.karabuk.edu.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar