Konya'da 45 ton ağırlığındaki 25 adet tren rayı çalındıKonya’da 45 ton ağırlığındaki 25 adet tren rayı çalındı :Bu kadarına da pes…Demiryolundan 25 ray çaldılar. Konya’da demiryolu yenileme çalışmalarını fırsat bilen hırsızlar toplam 45 ton ağırlığındaki 25 adet tren rayını çaldı.
Ilgın ilçesine bağlı Argıthanı beldesinde, demiryolu yenileme çalışmalarını fırsat bilerek 45 tonluk 25 adet rayı çalan hırsızlardan biri, jandarma ekiplerince yakalandı.
Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akpınar mevkisinden geçen demiryolunda, mayıs ayındaki yenileme çalışmalarıyla değiştirilen ve olduğu yerde bırakılan eski rayların geçtiğimiz günlerde çalındığı bilgisine ulaştı.
Konuyla ilgili soruşturma başlatan Jandarma Olay Yeri İnceleme timleri, ayrıntılı bir çalışma sonrası rayların yüklendiği aracı tespit etti. Daha sonra da iki şüpheliden biri yakalandı. Ekipler, diğer şüpheli T.K’yi yakalama çalışmalarını sürdürüyor.
TCDD Bakım ve Onarım Şefliği tarafından yapılan kontrolde, çalınan 25 adet rayın toplam ağırlığının 45 ton ve değerinin ise yaklaşık 31 bin lira olduğu belirtildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.