Yerli tramvay İpekböceği ilk günde park engeline takıldıYerli tramvay İpekböceği ilk günde park engeline takıldı :Türkiye’nin ilk yerli tramvayı olan ‘İpekböceği’ ilk günden duyarsız sürücü engeline takıldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve 6,5 kilometrelik Heykel-Garaj T1 hattında çalışacak olan Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’ yolculu seferlere başladı. Kent Meydanı’ndan hareket eden İpekböceği içindeki yaklaşık 100 yolcusuyla Heykel’de yanlış park engeline takıldı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi 16 JC 910 plakalı otomobilini ‘İpekböceği’nin yol güzergahına park etti. Bunun üzerine içindeki yolcularla birlikte ilerleyemeyen ilk yerli tramvayın imdadına polis ekipleri yetişti. Olay yerinde anonslar yapan ekipler, şahsın gelmemesi üzerine çekici çağırdı. Yanlış park eden otomobilin sürücüsü bulunamazken, araç ise çekici yardımıyla otoparka götürüldü. Ekipler, yanlış park ve otomobildeki filmlerden dolayı sürücüye ceza yazacağı öğrenildi. Yarım saatlik bir gecikmenin ardından ‘İpekböceği’ açılan yolda güzergahına devam etti.
Seferlerin başlamasına sevinen yolcular ise, “Günlerdir bu uyarılar oluyor. Bizim de işlerimiz var. Gideceğimiz yerlere geç kaldık. Ama polis gereken işlemleri uyguluyor” diye konuştu.

Kaynak : yenibursa.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.