Eskişehirde YHT Hattının Yer Altına Alınma Çalışmaları Sürüyor

Eskişehirde YHT Hattının Yer Altına Alınma Çalışmaları Sürüyor :Yüksek Hızlı Tren hatlarının Eskişehir geçişinde yer altına alma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin anlaşmasından sonra uzun süre aksayan projede herhangi bir engel kalmadı. İki kurumun İstasyon köprüsünün tramvay seferleri aksamadan yıkılması yönünde mutabakata varmasından sonra çalışmalara hız verdi. Köprünün kısa sürede yıkılması ile Yüksek Hızlı Tren hatlarının yer altına alınma çalışmasında büyük bir dönemeç geçildi. Yaklaşık 200 metrelik alanın da tamamlanması ile yer altı kesit çalışması tamamlanacak ve rayların döşenmesine geçilecek.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.