UTİKAD ile Lüksemburg Lojistikçileri İşbirliği Anlaşması İmzaladı (Foto Galeri)

UTİKAD ile Lüksemburg Lojistikçileri İşbirliği Anlaşması İmzaladı :Türkiye ile Avrupa arasındaki ulaşımın kolaylaştırılması ve desteklenmesi amacıyla UTİKAD ve Lüksemburg Lojistik Topluluğu-CLL işbirliğine gitti.
İki ülke sektör dernekleri arasındaki anlaşma, DEİK tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenen ”Türk-Lüksemburg İş Forumu”nda imzalandı.
İmza töreni, Lüksemburg Grand Dükü Henri Albert Gabriel Félix Marie Guillaume, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Lüksemburg Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Etienne Schneider, Finans Bakanı Luc Frieden ve TOBB-DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
UTİKAD adına Yönetim Kurulu Turgut Erkeskin ile CLL Başkanı Alain Krecké tarafından imzalanan anlaşma, iki ülke kurumları arasında bilgi alışverişi yapma, lojistikle diğer endüstri sektörlerindeki firmalar arasındaki uluslararası iş ilişkilerini ve lojistik sektöründe personel yeterliliklerini geliştirme gibi platformları içeriyor
İmzalanan işbirliği anlaşması kapsamında, her iki ülkenin dernekleri ve üyeleri arasında iş bağlantılarının geliştirilmesi, ortak araştırma projelerinin oluşturulması, bilgi paylaşımı ve aktarımı ile konferans ve benzeri organizasyonlara katılım konularında ortak çalışmalar yapacaklar.
Lüksemburg Grand Dükü Henri Albert Gabriel Félix Marie Guillaume ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye ziyaretleri çerçevesinde gerçekleştirilen iş forumunda, Lüksemburg’daki yatırım ve iş olanaklarının aktarılarak, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüşmeler yapıldı.
ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARININ SAYISI 3’E ÇIKTI
UTİKAD ve Lüksemburg lojistik sektörü arasındaki karşılıklı görüşmeler, 2012 bahar aylarında başlamıştı. Daha sonra UTİKAD organizasyonu ile İstanbul’da, Lüksemburg Ankara Büyükelçisi Arlette Conzemius, Cluster Logicstics Müdürü Alain Krecke, Lüksemburg Büyükelçiliği Ekonomi Danışmanı Esra Uyanusta-Misrahi, CFL Cargo CEO’su Fernand Rippinger, ve CFL Cargo Ticaret Dairesi Başkanı Sven Mertes ‘ın katımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye ve Lüksemburg ‘un karşılıklı lojistik avantajları değerlendirilerek, karşılıklı işbirliği ortamının yaratılmasına yönelik görüşler dile getirilmişti.
2012 yılında Barselona Taşıma İşleri Organizatörleri Derneği (ATEIA-OLT) ile işbirliğine giden ardından Baltık ülkeleri ile Karadeniz’i bağlayan Viking Projesi kapsamında Litvanya Taşıma İşleri Organizatörleri Derneği LINEKA ile işbirliği anlaşması imzalayan UTİKAD, bu anlaşma ile sektörler arasındaki uluslararası işbirliği sayısını 3’e çıkarmış oldu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar