6. Bölge Demiryolu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı  1. Bölge Demiryolu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı :Demiryolları tarafından bölgede gerçekleştirilen önemli yatırımlar ile yük ve yolcu tren işletmeciliği bilgilerinin yanında, TCDD 2023 yılı vizyonu ve taşıma hedefleri ile TCDD tesislerinin güvenliği ve ALO 131 Demiryolu Acil Ücretsiz Hattı kullanımı ile ilgili konuların görüşüldüğü ‘Bilgilendirme Toplantısı’ Tırmıl Yük Merkez Binasında 27 Kasım 2013 tarihinde yapıldı.
    Bilgilendirme Toplantısına Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürü, Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü ve Yardımcıları ile bağlı Karakol Amirleri, Mersin-Taşkent arası Demiryolu çevresinde bulunan Mahalle ve Köy Muhtarları, Kanaat Önderleri ile çevre halkı ve 6. Bölge Müdür Yardımcısı Oğuz Saygılı, Yol, Cer, Yük, Tesisler, Emlak-İnşaat, Trafik ve Güvenlik Koruma Müdürleri katıldı.
    Toplantıda, muhtarlardan ve çevre halkından TCDD tesislerine sahip çıkmaları, demiryolları ve hemzemin geçitlerde herhangi bir olumsuzluk görüldüğünde ücretsiz olarak aranabilen Alo 131 Demiryolu Acil Durum İhbar Hattına bildirmeleri, yine demiryolu tesislerine karşı yapılan hırsızlık, sabotaj veya vandalizm için 155-ALO Polis Hattını günün her saatinde kullanabilecekleri konularında bilgi verildi.
    Bilgilendirme Toplantısında, yolcu trenlerinin kendi mahalle ve köyünde duruş yapmaları, hemzemin geçit kaplamalarının yenilenmesi ile yaya üst veya alt geçit yapılması talepleri değerlendirilmiştir.
Reklamlar