ABDde Petrol Yüklü Tren PatladıABDde Petrol Yüklü Tren Patladı :ABD’de ham petrol yükü trenin patlaması sonucu alev ve dumanlar gökyüzünü kapladı.ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinin Casselton kenti yakınlarında ham petrol yüklü bir trenin başka bir trene çarpması sonucu meydana gelen kazada patlayan petrol yüklü vagonlardan çıkan alev ve dumanlar gökyüzünü kapladı. Kazayla ilgili açıklama yapan BNSF Demiryolları Sözcüsü Amy McBeth, hububat yüklü bir trenin yan taraftaki demiryolu hattının üzerine devrildiğini ve kendi hattından geçmekte olan 106 vagonluk ham petrol yüklü trenin devrilmiş trene çarpması sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi.
2 saat süren patlamalarda kaza mahalline 1,5 kilometre mesafedeki Casselton kentinde evlerin sallandığı ve patlama sonrası gökyüzüne yükselen siyah duman kitlesinin 25 kilometre mesafeden görülebildiği kaydedildi. Ham petrol yüklü trenin en az 7 vagonunun patladığı kazayla ilgili olarak 2 bin 500 nüfuslu Casselton kenti sakinlerine tedbir amaçlı evlerinden dışarı çıkmamaları uyarısı yapıldı.
ABD’nin Kanada sınırında bulunan ve büyük petrol sahalarını barındıran Kuzey Dakota eyaleti, ülkenin petrol üretiminin en hızlı arttığı eyalet konumunda bulunuyor.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.