Ankara Büyükşehir Belediyesiden Yılbaşına özel ulaşım ayarlamasıAnkara Büyükşehir Belediyesiden Yılbaşına özel ulaşım ayarlaması :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yılı huzur ve güven içinde karşılamaları için gerekli tüm önlemleri aldı. Yılbaşı gecesi çalışmalarını geç saatlere kadar sürdürecek olan EGO otobüsleri, metro ve Ankaray’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, İtfaiye Daire Başkanlıkları, ASK ile diğer birimler yılbaşı tatili süresince nöbetçi ekiplerle kesintisiz hizmet verecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yılı karşılamak üzere geç saatlere kadar ulaşıma ihtiyaç duyabileceklerini dikkate alarak, toplu taşımda çalışma süresini uzatacak.
31 Aralık’ı – 1 Ocak’a bağlayan gece EGO otobüsleri ana arterlerde saat 02.00’a kadar hizmet verecek.
Yine aynı gece Ankara Metrosu da Kızılay-Batıkent istikametinde saat 02.00’a kadar, Batıkent-Kızılay istikametinde ise saat 01.30’a kadar seferlerini sürdürecek. Ankaray ise Dikimevi-AŞTİ yönünde son seferini 02.20’da, AŞTİ-Dikimevi arasındaki seferini ise saat 02.00’da düzenleyecek.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yılbaşı tatili nedeniyle 31 Aralık 2013 ve 01 Ocak 2014 tarihlerinde gerek ortaya çıkabilecek olumsuz olayların önlenmesi gerekse Ankaralıların huzur ve güvenlik içerisinde yeni yıla girmelerini sağlamak amacıyla çeşitli önlemler aldı.
Zabıta Dairesi Başkanlığı mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan AŞTİ ile Ulus Hal’i gibi gıda ağırlıklı alışveriş merkezlerinde yapılan denetimlere ağırlık vererek, bu denetimlerini yılbaşı öncesinde ve sonrasında da sürdürecek.
Yılbaşına özel takviye ekiplerle denetimlerini sürdürecek olan Zabıta Daire Başkanlığı ayrıca, ulaşım ekipleriyle durak ve hatlarda gerekli kontrolleri yapacak, çevre ekipleriyle çevre ve gürültü kirliliği ile kaçak kömür ve benzeri şikayetleri değerlendirecek, seyyar ekipler özellikle kent kaldırımlarını işgal eden seyyar satıcılara mani olacak, şehir içerisinde kaçak olarak canlı kümes hayvanı (hindi, tavuk) et ve balık satışlarına müsaade edilmeyecek.
Büyükşehir Belediyesi yoğun kar yağışı ihtimaline karşı da bulvar, ana cadde ve yolların açık tutulması için Fen İşleri Daire Başkanlığı araç ve personelini hazır bulunduracak.
ASKİ Kanal Arıza ekipleri 24 saat boyunca meydana gelebilecek acil arızaların giderilmesi için nöbetçi ekipler bulundururken, yangın ve trafik kazalarına karşı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de sürekli hazır bekletilecek. Yılbaşı öncesi ve sonrasında Alo Cenaze ve Alo Ambulans hizmetleri de kesintisiz sürecek.
Vatandaşlar Belediye ile ilgili ihtiyaç ve şikayetlerinde aşağıdaki telefonlara başvurabilecekler:

Reklamlar