Ankarayın Kolej istasyonundaki suyuna metal çatıAnkarayın Kolej istasyonundaki suyuna metal çatı :Ankaray’ın Kolej istasyonundaki yürüyen merdiven yapımı sırasında çıkan kaynak suyu durmayınca yetkililer, çözümü iki istasyon çıkşını metal çatı ile kaplatmakta buldu.
Ankara Hürriyet’in daha önce, “Kolej’de metro sancısı, Kolej’in başı suyla dertte” başlıklarıyla gündeme getirdiği, Ankaray Kolej istasyonundaki yürüyen merdiven yapım çalışmaları sırasında yer altından çıkan suya, metal çatılı önlem alındı.
Çevre esnafı ve Kolej istasyonunu kullanan vatandaşlar, çözüm noktasında geç kalındığını belirterek, “Merdiven işini alan firma yetkilileri önce tahliye pompalarıyla suyu Ziya Gökalp Caddesi’ne vererek, kaynak suyu seviyesinin azalmasını bekledi. Sonra çıkan su Kolej kavşağında birikince, su pompa sayısı artırılarak, kanalizasyona aktarıldı. Hortum sayısı, pompa sayısı arttı ancak çözüm bulunamadı. Şimdi de üstüne çatı koyup istasyonu kapattılar. Artık sanırım en son üzerine beton atacak bu bölümleri yok sayacaklar” ifadelerini kullandı.
BİTTİ BİTECEK
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri merdiven işini alan firma ile yaptıkları görüşmelerde, iki haftaya kadar Kolej’deki problemin giderileceği sözünü aldıklarını söyledi ve ekledi:
“Kolej’de yürüyen merdiven işini yapan firma, çalışmalara başladığı sırada bir aksilikle karşılaştı. Bunu gidermek için yoğun mesai harcadık. Metal çatılı önlemin tek amacı çalışmaların yağmur ve soğuktan etkilenmemesi için olduğunu söylediler. Ayrıca iki haftaya kadar Kolej’de hiçbir sıkıntı kalmayacak vatandaşlarımız rahat edecek. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımız için çok önemli bir adım atmış olacağız.”

Reklamlar