Bakan Yıldırım: Gaziantepe hızlı tren gidecekBakan Yıldırım: Gaziantepe hızlı tren gidecek :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ilk olarak Karaman’dan Adana’ya, Mersin’e ve oradan da Gaziantep’e hızlı trenin gireceğini kaydetti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım AK Parti Gaziantep İl Teşkilatını ziyaret etti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ziyarette Gaziantep’in hızlı trene kavuşacağının müjdesini verdi.
’’İLETİŞİMİ AFRİKA SEVİYESİNDEN ALIP, AVRUPA’NIN İLK 5 ÜLKESİ ARASINA SOKTUK’’
Bakan Yıldırım, Türkiye’de ulaşımın her alanında devrimler gerçekleştirdiklerini aktararak, “Sadece yol yapmakla değil, havacılıkta, deniz ve demir yolunda, akıl yollarında da Türkiye devrimler gerçekleştirdik. İletişimi Afrika seviyesinden alıp, Avrupa’nın ilk 5 ülkesi arasına soktuk. Birkaç gün önce Fransa’daydım. İletişim bizden daha kötü. Şu anda hem iletişim hızı, hem de internetle ilgili konularda Türkiye ön sıralarda. Telefon konusunda açık ara öndeyiz. Her bakımdan gelişmeler iyi durumda. Ekonomideki istikrar iyi durumda. Gaziantep’e bakanlığımız olarak sadece yollara yaptığımız 10 yıllık yatırım bedeli 2,5 milyar lira. Şuanda devam eden projelerin toplam tutarı da 3 milyar 260 milyon lira. Gaziantep’te bölünmüş yol miktarını 10 yılda 3 katına çıkardık. Gaziantep’te bin 231 kilometre sıcak asfalt yaptık. Türkiye’de biz göreve geldiğimizde birbirine bağlanmış bölünmüş yol sayısı 6 idi, şimdi 74. 2023 hedeflerinde Gaziantep hızlı trenin sesini duyacak, adımlarını atıyoruz. Konya ve Karaman’ı hallettik” dedi.
HIZLI TREN AÇIKLAMASI
İlk olarak Karaman’dan Adana’ya, Mersin’e ve oradan da Gaziantep’e hızlı trenin gireceğini kaydeden Bakan Yıldırım, “İlk etapta Karaman’dan Adana ve Mersin’e oradan da Gaziantep’e hızlı tren gidecek. İnşallah bölgede işler, Suriye düzelirse ver elini Halep, Şam ve Medine. Suriye’deki olaylar çıkmadan biz bunun hazırlığını yapmıştık Antep’ten Şam’ı yarım saate düşürecek projemiz hazır. Şu anda Suudi Arabistan çalışma yapıyor. Ecdadımız bunu yüzyıl önce yapmış. O gün Sultan Abdülhamid 5 yıl içerisinde yapıp bitirmiş. Tamamen İslam aleminin verdiği paralarla yapılmış” ifadelerini kullandı.
bakandan-hizli-tren-aciklamasi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.