Başbakan Erdoğan'dan Metrobüs sürpriziBaşbakan Erdoğan’dan Metrobüs sürprizi :Metrobüs sürprizi yaşanabilir Pencap eyaletinin başkenti ve 11 Milyonluk nüfusuyla Pakistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Lahor’da ulaşım problemi Türkiye’nin yardımıyla çözülmeye çalışılıyor.
Pencap eyaletinin başkenti ve 11 Milyonluk nüfusuyla Pakistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Lahor’da ulaşım problemi Türkiye’nin yardımıyla çözülmeye çalışılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle şehre metrobüs hattı kuruldu.
Pakistan Başbakanı seçilmeden önce Pencap Eyaletinin Başbakanı olan Navaz Şerif’in seçim başarısının arkasında metrobüs projesinin olduğu yorumları yapılıyor. Navaz Şerif’in kalesi olan kentte Başbakan Erdoğan’ın ziyareti sırasında Metrobüs hattını yerinde görme ihtimaline karşı da hazırlık yapılıyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Lahor ziyaretinin ardından Salı günü Başkent İslamabad’a geçerek Başbakan Navaz Şerif ve Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin’le görüşmesi planlanıyor. Başbakanın aynı gün akşam Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.

 

Reklamlar