Bursada Engelliler Vatmanlık YaptıBursada Engelliler Vatmanlık Yaptı :Bursa’da, şehiriçi taşımacılıkta önemli bir paya sahip olan hafif raylı sistem merkezi, engellileri ağırladı.
Bursa’da, şehiriçi taşımacılıkta önemli bir paya sahip olan hafif raylı sistem merkezi, engellileri ağırladı. Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşım şirketi BURULAŞ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir jestte bulunarak, bünyesinde çalışan engellilere 1 günlük vatmanlık yapma hakkı tanıdı.
BURULAŞ´ın Nilüfer´deki merkez pistlerinde gerçekleşen sürüşe, Bursa Deniz Otobüsleri, şehirlerarası otobüs terminali, otobüs işletmesi ve Şehreküstü bilet gişesinden engeliler katıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle böyle bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirten BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, “Engelli arkadaşlarımıza ´1 günlüğüne de olsa´ vatmanlık yaptırarak jestte bulunmak istedik” dedi. Demiryolu araçlarının BURULAŞ´ın ana iştigal sahası olduğunu ve engellilere bu nedenle vatmanlık yaptırdıklarını ifade eden Fidansoy, “Burada, BURULAŞ´ın ana pistinde tren kullanmalarını arzu ettik. Treni kendilerinin de kullanabileceklerini görmüş oldular. Bu şekilde bir faaliyetle, kendilerine destek olmak istedik” diye konuştu.
Sürüşe katılan Türkiye Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Keskin ise organizasyonla sağlam kişiler gibi engellilerin de tren kullanabileceğinin, engellilerin imkan verildiği müddetçe engelsizlerden farkının olmadığının anlaşıldığını vurguladı. Keskin, “BURULAŞ sahasındaki tren sürüşlerinde de bu görüşü bir kez daha haklı çıkarmış olduk.” dedi.
Treni kullanarak farklı bir deneyim yaşayan Mehmet Furkan Göral da “Tüm arkadaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun. Tren sürüşü heyecanlı ve güzeldi. Bizlere bu fırsatı verdiği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve Genel Müdürümüz Levent Fidansoy´a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Tren kullanımının ardından BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, günün anısına kurumda çalışan engellilere birer adet hediye paketi verdi.

Reklamlar