Düzce Marmaraya hazır mıDüzce Marmaraya hazır mı : Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nurettin Türkmen, ayrıca Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş’e 6 kilometrelik yolu 1 saatte giden Düzceli’nin Marmaray’a bağlanmaya hazır olup olmadığını sorusunu yöneltti.
Düzce’nin hala bir terminale sahip olmadığını hatırlatan Türkmen şöyle devam etti: “İlimizin bir terminali bile yokken Ak Parti Belediye Başkan adayı Düzce’yi Marmaray’a bağlamaktan bahsediyor. 6 kilometrelik kalıcı konutlara bir saatte gidilen Düzce Marmaray’a hazır mı sormak istiyorum. Tabi ki ulaşımı rahatlatacak projeleri destekleriz ancak. Düzce’nin daha acil ihtiyaçları var. Düzce 14 yıldır il ancak hala il görüntüsüne sahip olamadık. Bunun sorumluları kim?”
Türkmen, D100 Karayolu ve Asar suyu kenarındaki çarpık yapılaşmanın da 14 yıldır il olan Düzce’ye yakışmadığını savunarak “Düzce’de su parası ulaşım parası el yakıyor. OSB hala otobana bağlanamadı. OSB’deki firmalara ati büyük araçlar ulaşım için mahalle yollarını kullanıyorlar. Düzce’nin en önmeli sorunlarının başında D100 Karayolu ve Asar suyu kenarındaki çarpık yapılaşma geliyor. Üstelik her geçen gün betonlaşan bir Düzce var. Biz eski yeşil Düzce’yi geri istiyoruz” diye konuştu.

 

Reklamlar