En fazla raylı sisteme sahip kent İstanbulEn fazla raylı sisteme sahip kent İstanbul :Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu sözleşme imza töreninde konuşan; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da altyapı ve ulaşımla ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti.
‘EN FAZLA RAYLI SİSTEME SAHİP KENT İSTANBUL’
Topbaş, İstanbul’un gelecekte daha yaşanabilir ve erişim noktasında problem olmayan bir kent haline gelmesinde yoğun bir çaba içerisinde olduklarını anlatarak, ‘Bugün dünyanın bütün kentlerinde, büyük şehirlerde ve özellikle metropollerde ulaşım ve mobilite ön planda. Bu konuda yeni arayış içerisindeler. Bizler de dünyayı yakından takip ederek, ulaşım konusunda hassasiyeti ortaya koyarak, akademisyenler, uzmanlar ve belediye mensuplarının hazırladıkları plan çerçevesinde yatırımlarımızı sürdürmekteyiz. Dünyada New York’tan sonra en fazla raylı sisteme sahip kent İstanbul olacak.’ diye konuştu.
‘METRO AĞI ULAŞIMA BİR ÇÖZÜM’
Metro ağını ulaşıma bir çözüm olarak sunduklarını dile getiren Topbaş, İstanbul’a 10 yılda yapılan yatırımlarda bütçenin önemli kısmını ulaşıma ayırdıklarını belirtti. Topbaş, böylece İstanbul’da ulaşıma ne kadar değer verdiklerinin ortaya çıktığını belirterek, ‘Bundan bir müddet önce medyada, metro ağların İstanbul’a nasıl, hangi noktalara erişim sağlayacağını kamuoyuyla paylaştık. Vatandaşlara verdiğimiz sözü de tutarak, çalışmaları söylediğimiz tarihte gerçekleştirdik. Bahsettiğimiz hatlardan birinin de imza törenindeyiz. Bu bir gurur günü. Özellikle günde 700 bin kişi kapasiteli yolculuk talebinin bulunduğu bir hat olarak, İstanbul’un ana omurgalarından birisi olarak gördüğümüz bir hattın, bugün konsorsiyumla birlikte imza törenindeyiz.’ ifadelerini kullandı.

Reklamlar