Estram Ekibine Acil Durum Tatbikatı

Estram Ekibine Acil Durum Tatbikatı :Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nde (Estram) çalışan görevli personele, tramvayın raydan çıkması ve olası bir trafik kazasında gerekli acil müdahaleyi yapabilmeleri konusunda bir eğitim verildi.
Estram’da görev yapan 6 personele, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir ekibi, Estram İşletmesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca ortaklaşa olarak düzenlenen eğitimde, tramvayın raydan çıkması (derail) ve tekrar oturtulması, tramvayın altında kalan yaralının sedyelenerek çıkartılması tatbik edildi. Eğitimde ayrıca, olası bir sıkışmalı trafik kazasında araçtan yaralıyı çıkarmak için kesme ayırma setlerinin kullanımı konusunda da eğitim verildi.
Estram Personel ve İdari İşler Müdürü Tamer Güzeloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eğitimleri almak üzere 6 personeli görevlendirdiklerini, AKUT ekibinin doğal afetlerde Estram görevlisi 6 kişiyi de kullanabileceğini ifade etti. Güzeloğlu, ‘‘İşletmemiz için ihtiyaç duyuluğu durumda, diğer ekipler yetişemediğinde ilk müdahaleyi kendi ekiplerimiz yapacaklar. Deprem, yangın, sel gibi durumlarda yapılması gereken işlerle ilgili devam eden birçok eğitim olacak. Personellerimiz bu konulardaki eğitimlere de katılacaklar’’ dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar