Futbol turnuvası ile Demiryolu Şehitleri anıldıFutbol turnuvası ile Demiryolu Şehitleri anıldı :Her yıl olduğu gibi bu yılda genel merkezi Adana’da bulunan Demiryolu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin(DEÇAD) organize ettiği Futbol turnuvası ile “Demiryolu Şehitleri” bir kez daha anıldı.
Adanademirspor Muharrem Gülergin Altyapı Tesislerinde gerçekleştirilen turnuvaya, 6. Bölge Müdürü Mustafa Çopur, DEÇAD Genel Başkanı Aziz SÖKMEN, Demiryol-iş Sendikası Adana Şube Başkanı Kemal Akay Bahalı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli ve demiryolu çalışanları katıldı.
6 takımlı eleme maçları sonucunda final karşılaşmasını FİFA kokartlı hakem Ayhan Yücebilgiç’in yönettiği “Makinistler” ile “ Adana Depo ” takımlarının mücadelesinde gülen taraf “Adana Depo” oldu. Normal süresi 3-3 eşitlikle biten karşılaşmanın ardından seri penaltı atışlarında rakibine 5-4 lük üstünlük sağlayan “Adana Depo” turnuva şampiyonu oldu.
Birinci ve ikinci olan takımlara çeşitli ödüllerin dağıtıldığı turnuva sonrası DEÇAD adına konuşan başkan Aziz SÖKMEN; “Her yıl geleneksel hale dönüştürdüğümüz bu organizasyonla, hem görevi başında yaşamını yitirmiş çalışanlarımızı anmış oluyoruz hem de gece-gündüz demeden fedakarca çalışan personel arkadaşlarımızın stres atıp, moral bulmalarına, kardeşlik duygusunun daha da pekişmesine olanak sağlıyoruz.” dedi.

Reklamlar