Giresunda Sivil Toplum Kuruluşları Hafta Sonu Gelecek Olan Başbakana Beklentilerini AçıkladıGiresunda Sivil Toplum Kuruluşları Hafta Sonu Gelecek Olan Başbakana Beklentilerini Açıkladı :Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bazı açılışlar yapmak ve ziyaretlerde bulunmak için 22 Aralık pazar günü Giresun’a geliyor.
Giresun Sivil Toplum Kuruluşları ise Eğribel Tüneli, demiryolu, güney çevreyolu ve Doğrudan Gelir Desteği düzenlemesi olmak üzere 4 proje için kendisinden destek bekliyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılışlar yapmak için geleceği Giresun’da hazırlıklar günler öncesinden başladı. Başbakan Erdoğan için hazırlıklar sadece cadde ve sokaklarda değil, Sivil Toplum Kuruluşları’nın da dosya hazırlığında olduğu gözlendi.
Sivil Toplum Kuruluşları’nın önde gelen temsilcileri Başbakan Erdoğan’dan Giresun’a gelişinde bazı projelerin müjdesini vermesini bekledikleri belirtildi.
Giresun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, iktidara teşvik, havaalanı gibi hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, Eğribel Tüneli’nin de müjdesini beklediklerini ifade etti.
Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci ise “Giresun AK Parti İktidarı döneminde önemli yatırımlar aldı. AK Parti İktidarı’ndan önce Giresun; üniversite, sahil yolu, havaalanı, teşvik kapsamına alınması için mücadele ediyordu. Bütün bunlar ilimiz için hayaldi gerçek oldu. Bugün de yapılacak yaptırımlar için gereken müjdenin verileceğinden şüphem yok. Ancak bizim beklentimiz fındık üreticisisi açısından olacaktır. Hükümetin üreticilerimize destek için çıkardığı Doğrudan Gelir Desteği’nin toprağa değil, ürüne verilmesini istiyoruz. Üretici dönüm başına para alıyor. Ancak aldığı bu para ürüne yansımıyor. Halbuki dönüm başına değil de ürüne verilirse üretici daha fazla ve daha kaliteli ürün üretecektir. Bizim Başbakanımızdan Doğrudan Gelir Desteği’ni toprağa değil, ürüne verilmesi yönünde değişiklik yapılmasını bekliyoruz” dedi.
Giresun ekonomisine en az havaalanı kadar katkısı bulunacak Eğribel Tüneli’nin hayata geçmesi gerektiğini belirten Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ise “İki büyükşehir arasına sıkışmış durumda kalan Giresun’un kalkınabilmesi için Kalkınma Ajansı’ndaki aksaklıkların giderilmesi gerekmektedir. Yine en az havaalanı kadar önemli olan Giresun’u İç Anadolu’ya başlayacak Eğribel Tüneli’nin hayata geçmesi gerekmektedir. Yine Giresun’u geliştirip büyümesine katkı sağlayacak Güney Çevreyolu projesine destek vermesidir. Bir diğer beklentimiz ise mutlaka demiryolu projesi kapsamına Giresun’un alınarak, Tirebolu limanında demir yolu ile denizi birleştirmeliyiz. Bu beklentilerimiz gerçekleşmesi halinde turizm başta olmak üzere diğer unsurları da beraberinde getirerek Giresun kendini aşabilecektir” diye konuştu.

Reklamlar