Haydarpaşa Garında Korkunç KazaHaydarpaşa Garında Korkunç Kaza :Haydarpaşa Tren Garı’nda fotoğraf çektirmek için bir vagonun üzerine çıkan Alman uyruklu 3 turist elektrik akımına kapıldı. Vücutlarının büyük bir bölümü yanan turistlerden biri, mahsur kaldığı vagonun üzerinden itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla indirildi.
Olay, saat 16.00 sıralarında Kadıköy’de bulunan Haydarpaşa Tren Garı’nda meydana geldi. İddiaya göre, Almanya’dan turistik gezi amacıyla Türkiye’ye gelen 7 genç, gezmek için Haydarpaşa Garı’na geldi. Gençlerden Julian Mario, Paul Esser ve Justus Hoch fotoğraf çektirmek için bir vagonun üzerine çıktı.
Gençlerin trenin üzerine çıkmalarıyla, trenlerin çalışması için kullanılan yüksek gerilim akımına kapılmaları bir oldu. Arkadaşlarının yüksek gerilime kapıldığını gören diğer gençler hemen çevreden yardım istedi. Olay yerine gelen gar yetkilileri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.
Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, akımın çarpması sonucu vagonun üzerinden düşen Paul Esser’e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Diğer yaralılardan Julian Mario ve Justus Hoch da vagonun üzerinde yardım bekledi.
Durumu ağır olan Hoch’un vagonun üzerinden indirilmesi için olay yerine itfaiye ekipleri çağrılırken, hafif yaralı Mario da aşağı inerek ambulansa bindi. Sağlık ekipleri vagonun üzerine çıkarak Hoch’a ilk müdahaleyi yaparken kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri de Hoch’u bulunduğu yerden indirmek için çalışma başlattı. Önce bir sedyeye sabitlenen Hoch, daha sonra itfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmasıyla aşağı sarkıtıldı.
Yerde bulunan vatandaşların da yardımıyla sedyeye konulan Koch, ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Öte yandan görgü tanıkları turistlerin fotoğraf çektirmek için vagonun üzerine çıktıklarını iddia etti. Polis ekipleri konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Haydarpasa Garinda Korkunc Kaza

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.