Hill International'dan Orta Doğu’da Küresel FIDIC ÇalıştayıHill International’dan Orta Doğu’da Küresel FIDIC Çalıştayı :Hill International tarafından ilk defa düzenlenen ve 2014 Ocak ve Şubat ayı boyunca sürecek olan “FIDIC Sözleşmeleri ve Şartnameleri” konulu çalıştaylar, Körfez İşbirliği Ülkeleri ve Türkiye’de toplam 8 şehirde Dubai, BAE, 24 Aralık 2013 – Hill International ve BCA Training (Pty) Ltd. tarafından, 13 Ocak-24 Şubat 2014 tarihleri arasında Körfez İşbirliği Ülkeleri ve Türkiye’de bir dizi uluslararası yoğunlaştırılmış çalıştay programı düzenlenecektir. Bir Hill International şirketi olan BCA Trainig (Pty) Ltd., FIDIC (Uluslararası Müşavir Mühendisler Federasyonu) sözleşmeleri eğitimleri konusunda dünya çapında öncü bir kuruluştur. İki günlük çalıştay, FIDIC tip sözleşmelerinin kapsamlı bir şekilde vakıf olunmasını amaçlamaktadır. Katılımcılar, FIDIC sözleşmelerindeki hakları ve yükümlülükleri konusunda bilgilenmenin yanında ve bu hak ve yükümlülüklerin uygulamada nasıl işlediğine ilişkin bilgi ve kavrayış sahibi olacaklardır.
Oturumlar, dünyaca ünlü FIDIC uzmanı ve Akredite Eğitimci Kevin Spence tarafından yönetilecektir. Çalıştay programı şu şekildedir:
• İstanbul, 13-14 Ocak 2014, Hilton ParkSA
• Ankara, 16-17 Ocak 2014, JW Marriott
• Riyad, 22-23 Ocak 2014, Al Faisaliah
• Cidde, 26-27 Ocak 2014, Grand Hyatt
• Dubai, 9-10 Şubat 2014, Westin
• Muskat, 12-13 Şubat 2014, Hyatt
• Doha, 16-17 Şubat 2014, Four Seasons
• Abu Dabi, 19-20 Şubat 2014, Le Royal Meridien
Kevin Spence’in sözleriyle, “Katılımcılar, çalıştaylardan, FIDIC sözleşmelerinin ne olduğuna ve bu sözleşmelerin Orta Doğu piyasasında neyi amaçladığına ilişkin bilgiye, FIDIC sözleşmeleri hakkında genel bir bakış açısına, bu sözleşmeler altında hangi haklara sahip olduklarına ilişkin kavrayışa, FIDIC sözleşmeleri altında ortaya çıkabilecek hak taleplerini yönetebilme, bu tür meseleleri önleyebilme ve ayrıca belirsizliklerle başa çıkabilecek araçlar geliştirebilme becerisine sahip olarak ayrılacaklardır”.
Tescilli Uzman İnşaat Mühendisi olan Kevin Spence aynı zamanda da İmtiyazlı Tahkim Hakemleri Enstitüsü Kıdemli Üyesi, Taşocağı İşletme Enstitüsü ve İnşaat Mühendisleri Enstitüsü üyesidir. Spence, iki günlük çalıştayda, bölgede inşaat endüstrisindeki son gelişmeler, genel sözleşme esasları ve FIDIC sözleşmeleri ve bu sözleşmelerin çeşitli yansımalarının derinlemesine incelenmesi üzerine yoğunlaşacaktır.
Rekabetin kızıştığı bir dönemde, bu çalıştaylar, katılımcıların, projeleri etkileyen yasal gelişmelerle bağlantılı olarak FIDIC sözleşmelerinin etkileri hususunda, eğlenceli ve interaktif bir ortamda bilgi edinmelerini sağlayacaktır. Katılımcılar, vaka analizi gibi uygulamalı yaklaşımlarla, eski ve yeni FIDIC sözleşmelerini ve inşaat projelerin üstündeki etkilerini öğreneceklerdir. Çalıştayın odak noktası, ihale öncesi işlemlerden, devir aşamasına kadar geçen sözleşme süreçleri; sözleşme aşamasında hangi belgelerin gerektiği ve yanı sıra, FIDIC sözleşmelerine ilişkin sürecin tamamı hakkında derinlemesine bilgi birikiminin kazandırılması olacaktır.
Katılımcılar, FIDIC sözleşmelerinde risk dağıtımını ve işveren, müteahhit veya mühendis olarak haklarını ve yükümlülüklerini değerlendirebilecek araçlar ve yetenekler geliştirecek, gelecekte olabilecek anlaşmazlıkları ele almak, savunmak ve önlemek için gereken becerileri kazanacaklardır.
Daha ayrıntılı bilgi ve FIDIC çalıştayda rezervasyon yaptırmak için:Iffat Al GharbiHill International
Tel: +971 2 627 2855
E-posta: iffatalgharbi@hillintl.com
FIDIC 2day Workshop Jan Feb 2014
Hill internationaldan Orta Dogu’da Kuresel FIDIC Calistayi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.