Hızlı trende Şeb-i Arus yoğunluğu

Hızlı trende Şeb-i Arus yoğunluğu :Konya’da düzenlenen Mevlana’nın 740. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri’ne katılmak isteyenler, günler öncesinden hızlı tren için biletlerini rezerve ettirdi.
Konya Tren Garı, Ankara-Konya ve Eskişehir-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı, anma törenlerine katılmak isteyenlerce yılın en yoğun günlerini yaşıyor.
Konya Gar Müdürü Yalçın Tekkalmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şeb-i Arus haftasında tren seferlerinde yoğunluk yaşandığını dile getirdi.
Anma etkinlikleri için Konya’ya gelmek isteyenlerin ilk tercihinin YHT olduğunu vurgulayan Tekkalmaz, tren seferlerinde herhangi bir artışın olmayacağını, ek olarak sadece 17 Aralık günü 23.30’da, Ankara seferi ilave edildiğini bildirdi.
Tekkalmaz, vatandaşların tren seferleri konusunda günler öncesinden yoğun talebinin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Şu an trenlerimizin doluluk oranları yüzde 90’lara yaklaştı. 16, 17 ve 18 Aralık günlerinde kapasitemiz yüzde 100’lere çıkacak. Bu yıl Eskişehir seferleri de yoğunluğa neden oldu. Ankara-Konya YHT hattında, törenlerin düzenlendiği 7-17 Aralık tarihleri arasında gidiş dönüş yaklaşık 75 bin yolcu taşınabilecek.”
Tekkalmaz, 17 Aralık tarihinde akşam 20.00’de başlayacak sema törenlerini izleyenlerin, 23.30’daki sefere rahatlıkla yetişebileceğini dile getirdi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.