İzmir-Ankara hızlı tren projesi hızla devam ediyorİzmir-Ankara hızlı tren projesi hızla devam ediyor :Bakan Binali Yıldırım, AA’nın yılın fotoğrafları oylamasına katıldı.Yıldırım Uşak temasları kapsamında öğretmenevinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. İzmir-Ankara hızlı tren projesinin hızla devam ettiğini ve söz konusu hattın hizmete girmesinin ardından vatandaşların uçak yolculuğunu tercih etmeyeceğini kaydeden Yıldırım, mevcut tren yolu hattının da yük taşımacılığında kullanılacağını kaydetti.
Uşak Havaalanı’nda tarifeli seferlerin yapılmadığının hatırlatılması üzerine Yıldırım, havayolu taşımacılığının ticari bir iş olduğunu, atıl durumda bulunan Uşak Havaalanı’nın kendileri döneminde aktif hale getirildiğini söyledi.
Yıldırım, Uşak’tan bir süre tarifeli sefer de yapıldığını ancak kendilerinin buna müdahale edemeyeceklerini belirterek, büyük bir ihtiyacı gideren Zafer Havalimanı’nın Uşak’a 40 dakika mesafede olduğunu bildirdi.
Bir gazetecinin İzmirlilerin kendisini çok sevdiğini ve Uşak’ta da yalnız bırakmadığını hatırlatması üzerine Yıldırım, “İzmirlilere gerektiği zaman, gerektiği mesajı veririz” cevabını verdi.

Reklamlar