Kanadada bir yolcu treninde 270 yolcu donma tehlikesi atlattıKanadada bir yolcu treninde 270 yolcu donma tehlikesi atlattı   :Kanada’nın New Foundland-Labrador eyaletinde arızalanan bir yolcu treninde 8 saat mahsur kalan 270 yolcu donma tehlikesi atlattı.
Tshiutein Rail Transportation şirketine ait yolcu treni, Schefferville kenti yakınlarında arızalandı.
Şirket sözcüsü Joe Shecanapish, son durak olan Labrador City’ye 65 kilometre kala trenin elektrik sisteminde arıza meydana
geldiğini açıkladı.
Sözcü, saatler süren çabalara rağmen giderilemeyen arıza nedeniyle, yolcuları bir vagona topladıklarını ve trendeki tüm battaniye ve
koruma imkanlarını birleştirdiklerini söyledi.
Trenin son varış noktasına gecikmesi üzerine kurtarma ekiplerinin harekete geçtiğini anlatan Shecanapish, eksi 33 derece soğukta 8 saat boyunca bekleyen yolcuların arasında iki hamile kadın, çocuklar ve yaşlılar olduğunu bildirdi.
Aşırı soğuk nedeniyle suların ve tuvaletlerin donduğunu anlatan sözcü, kurtarma ekiplerinin zamanında geldiğini ifade etti.
Tren yolcularını kurtaran itfaiye şefi Joe Power, “Bu gece, daha kötü olabilirdi. Tren, şans eseri bu uzaklıkta durmuş. 65 kilometre değil de 100 kilometre uzaklıkta olsa, trene ulaşamayabilirdik” dedi.
İki hamile kadının, çocukların ve yaşlıların aralarında olduğu yolcular, bir vagona toplandıktan sonra eksi 33 derece soğukta, 8 saat boyunca battaniyelere sarınarak yardım beklediler. Aşırı soğuk nedeniyle suların ve tuvaletlerin donduğunu anlatan şirket sözcüsü Joe Shecanapish, kurtarma ekiplerinin zamanında geldiğini söyledi. Kurtarılan yolculardan bazıları otobüslerle Labrador City’e nakledilirken, bazıları da hastaneye kaldırıldı.
Geceyi Labrador City’de geçiren yolcular arasında ciddi sağlık sorunu bulunanın olmadığı öğrenildi.

 
 
 

Reklamlar