Karataş-İbrahimli tramvay hattında test sürüşleri başladı | GaziantepKarataş-İbrahimli tramvay hattında test sürüşleri başladı : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına 10 ay önce başlanan Karataş-Ibrahimli hafif raylı sistemde çalışmaların sonuna gelindi. Test sürüşlerinin başladığı hattın, bir ay içinde yolcu taşıması bekleniyor.
Toplamda 5,5 kilometre çift yönlü olan Karataş-Ibrahimli tramvay hattı, Bahriye Üçok Bulvarı, Karstad Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Ali Ihsan Göğüş Bulvarı, Hasan Celal Güzel Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, Kamuran Yılmazer Caddesi ve 14 nolu cadde üzerinde hizmet verecek. Gaziantep’te 3’üncü etap olarak hizmete girecek olan Karataş-Ibrahimli hattında, 3 orta, 4 yan olmak üzere toplamda 7 vagon olacak.
Daha önce Burç Kavşağı-Istasyon ve Gaziantep Üniversitesi-Karataş hattını hizmete sokan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Karataş-Ibrahimli hattını hizmete sokuyor. Karataş hattını Akkent bölgesine doğru 2 kilometre daha uzatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, böylece toplamda 52 kilometre tramvay hattı yapmış oldu. Yine bu kapsamda; Karataş’a yeni alınacak 28 adet araç için ve 2 bin 823 metre uzunluğunda tek hat ray döşenerek ek depolama sahası yapıldı. Mevcut 25 araca ek olarak yeni alınacak araçlar ile birlikte toplam araç sayısı 53 adede ulaşacak.
Ibrahimli bölgesi etabının tamamlanması ile birlikte şehir genelinde toplam 26 kilometre çift hat ray uzunluğuna ulaşılacağını ifade eden yetkililer, Ibrahimli bölgesinde 3 adet, Karataş depo sahasında 1 adet olmak üzere, toplam 4 adet trafo merkezi binasının da yapıldığını belirtti.

Reklamlar