KBÜ'de Raylı Sistemlerde Lojistik Konulu Panel DüzenlendiKBÜ’de Raylı Sistemlerde Lojistik Konulu Panel Düzenlendi :Karabük Üniversitesi (KBÜ) Raylı Sistemler Mühendisliği Kulübü tarafından Raylı Sistemler öğrencilerine yönelik ‘Raylı Sistemlerde Lojistik’ konulu panel düzenlendi.
Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlere, Akademik personel ile öğrenciler katıldı.
Raylı Sistemler Mühendisliği Kulübü Başkanı Kemal Faruk Doğan, raylı sistemlerin Türkiye’nin gündeminde olan bir konu olduğunu söyleyerek, “ Raylı Sistemler Mühendisliği önemli bir başlıktır. Türkiye’de bu alanda bir boşluk vardır, bizlerde bu boşluğu dolduracağız. Türkiye’nin bizlere ihtiyacı var. Gerek teknik konularda gerekse uygulama konusunda bizler bu boşluğu dolduracağız” dedi.
Karabük Üniversitesi’ne gelmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Raylı Sistemler ve İnşaat Yüksek Mühendisi, İş Güvenliği Uzmanı ve Ulaştırma Bakanlığı Proje Danışmanı Türker Ahi ise, “Belli bir alana yönelip o alanda yoğunlaşıp, alanın en iyisi olmalısınız. Başarıya ulaşmak için üniversitede öğrendiklerinizin yanında çok iyi bir şekilde dil, bilgi ve teknolojiyi öğrenmeli takip etmelisiniz. Üniversiteler sizlere sadece analitik düşünmeyi sağlarlar. Siz kendinizi geliştireceksiniz. Türkiye ile sınırlı kalmamalısınız. Alanınızla ilgili dergiler, makaleler, haberler ve tecrübeleri değerlendirmeli takipte olmalısınız. Bunların yanında sosyal alanınızı da geliştirmelisiniz. İyi bir iletişimci olmalısınız. Birçok dil bilmelisiniz. Dil bilmek ve iletişimi sağlamak iş hayatınızı olumlu şekilde etkileyecektir” dedi.
Panel daha sonra Ahi’nin öğrencilere yaptığı sunumların ardından sona erdi.

Reklamlar