Kemalpaşa Lojistik Merkezi 'nde Son Viraja GirildiKemalpaşa Lojistik Merkezi ‘nde Son Viraja Girildi :Türkiye’nin en önemli lojistik merkezlerinden biri olarak nitelendirilen Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nde son viraja girildi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca programa alınan ve inşaatı halen devam etmekte olan Kemalpaşa Lojistik Merkezi’ndeki çalışmaları yakından takip etmek için Kemalpaşa’ya giden İzmir Valisi Mustafa Toprak, Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin ve diğer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
“ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ LOJİSTİK MERKEZİ”
Projenin yüzde 84’lük kısmının bittiğini, projenin Mart 2014’te tamamlanması için çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği bilgisini alan Vali Toprak, “Lojistik merkezinin hizmete girmesiyle İzmir’e tüm akslardan gelecek ve gidecek yükler, bir merkezde toplanacak. Dünyaya tüm yüklerin gitmesi ve gelmesi açısından karayolu ve demiryolunun kesiştiği noktada yapımı devam eden Kemalpaşa Lojistik Merkezi ülkemizin en önemli lojistik merkezi olacak” dedi.
1 MİLYON 30 BİN METREKARE KAMULAŞTIRMA
21 Mart 2012 tarihinde ihalesinin yapıldığı söz konusu projede bugüne kadar 21 milyon 934 bin 560 TL harcanarak yüzde 84 fiziki gerçekleşme sağlandığını dile getiren Vali Toprak, “Proje için 1 milyon 30 bin metrekare kamulaştırma işlemi yapılmıştır” diye konuştu. Ulaştırma Bölge Müdürü Tekin Vali Toprak’a yapmış olduğu sunumda, Yenmiş köyüne giden yolun alt geçit çalışmaları ile Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu’na bağlantı çalışmalarının devam ettiğini, söz konusu projenin alt yapı çalışmaları Mart 2014 tarihi itibariyle bitirilmesinin planlandığını ve 2. etap olarak planlanan üst yapıların yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştirileceğini belirtti.
“TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİR YATIRIM”
Aldığı bilgiler doğrultusunda memnuniyetini dile getiren Vali Toprak, yapımı devam eden Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nin sadece İzmir’e değil, Türkiye için büyük bir katkısı olacağını, burada yer alan 270 firmanın yanında İzmir’in lojistik maliyetlerinin büyük oranda düşeceğini, üretim gücünü daha da arttıracağını, trafik açısından il merkezinde büyük bir rahatlama sağlayacağını söyledi. Proje hakkında bilgiler aldıktan sonra inşaat alanını gezen Vali Toprak, katkılarından dolayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’na, Ulaştırma Bölge Müdürü ve yardımcıları ile şirket yöneticilerine ve çalışanlara teşekkürlerini ileterek Kemalpaşa’dan ayrıldı.

Reklamlar