Metrobüs durakları daha güvenli hale getirildiMetrobüs durakları daha güvenli hale getirildi : İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın başlattığı bir başka projeyle Metrobüs durakları daha güzel ve daha güvenli hale geldi.
İstanbullular’ın vazgeçilmez ulaşım aracı haline gelen Metrobüs, artık sadece hızıyla ve konforuyla ön plana çıkmıyor. Asansör ve yürüyen merdivenlerle engelli ve dezavantajlı vatandaşların kullanımına da açılmaya başlayan Metrobüs durakları, yeni aydınlatmalarıyla da modern bir görünüme kavuştu.
Metrobüs yolcusuna daha modern ve konforlu mekanlar sunma yarışını sürdüren İBB, akşamları yolculuk yapan İstanbullular’ı artık soğuk bir lambanın verdiği ışık yerine ışıl ışıl yeni duraklardan yolcu ediyor. Yeni aydınlatmalar İstanbullular’a daha çok güven verirken, şehrin muhteşem manzarasına görsel katkı da sundu.
Çalışma, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Boğaziçi Köprüsü, Altunizade, Acıbadem, Uzunçayır, Fikirtepe ve Söğütlüçeşme duraklarında, Avrupa Yakası’nda ise Şükrübey, İETT Kampı, Küçükçekmece, Cennet Mahallesi, Florya (Yeşilova), Beşyol, Sefaköy, Yenibosna, Kuleli), Şirinevler (Ataköy), Bahçelievler, İncirli (Ömür), Zeytinburnu, Merter, Cevizlibağ, Topkapı, Bayrampaşa (Maltepe), Vatan Caddesi, Edirnekapı, Ayvansaray, Halıcıoğlu, Okmeydanı, Perpa, SSK Okmeydanı Hastanesi, Çağlayan duraklarında hayata geçti.
Mimari aydınlatma unsurları gözetilerek yeniden aydınlatılan duraklara ‘Bekleme Alanı’ olgusu işlendi. Beyaz ve mavi led ışıklar ile Metrobüs durakları daha güvenli ve yaşayan mekanlar oldu. Avrupa Yakası’nda toplam 1.101 adet led aydınlatma ile 13 pano, Anadolu Yakası’nda ise 669 led ile 9 adet pano kullanıldı. Metrobüs duraklarının aydınlatması yolcuların Metrobüs sistemine güvenirliğini artırırken, E-5 karayolunu kullanan sürücülerin daha keyifli ve güvenilir bir yolculuk yapmalarını sağlıyor.

Reklamlar