RayHaber Dergisi sayı 5Merhaba,
Türkiye’deki demiryolu sektörümüz TCDD’deki serbestleşmeyle birlikte hızla ilerlemekte. Her gün büyüyen ve teknolojik olarak kendini yenileyen raylı sistemler, hem şehirlerarası trenler için hem de şehiriçindeki ulaşımda yaygın olarak kullanılıyor. Karayollarında demiryoluna kayan toplu taşım ve ulaşım tercihini yakından takip eden web sitelerimiz ve dergilerimizle üzerimize düşen görevi yapıyor, Türkiye’nin demiryolu nabzını tutmaya devam ediyoruz.
Yerli üreticilerle üretileceği duyurulan “milli tren” Eskişehir’de yapılan tanıtım sonrası duyurulmuştu. Bu projeyle ilgili tüm detayları yakından takip eden RayHaber ekibi, TCDD, TÜLÖMSAŞ ve TÜVASAŞ tarafından üretilecek olan Yüksek Hızlı Tren, Elektrikli ve Dizel Tren Setleri ve Geliştirilmiş Yük ve Vagon üretimi konusundaki haberleri sizler için bu sayıda bir araya getirdik. Projeye bilimsel olarak destek olan İstanbul Üniversitesi, ASELSAN ve TÜBİTAK ile ilgili haberlerimizi beğeneceğimizi umarız.
Yeni tasarım ve yapılanmamızla daha da dinamik olarak, demiryolu sektöründeki habercilik yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden aldığımız güçle “milli tren” konusunda daha iyi haber yapabilme adına tasarımı yakında tamamlanacak olan www.millitren.com ile sizlerle beraber olacağız.
Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle,

Levent Özen

 RayHaber 5. sayısını online ve ücretsiz okumak için buraya tıklayınız.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.