Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim TöreniUlaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni :Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım görevini karaman Milletvekili Lütfü Elvan’a devretti.
Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım görevini karaman Milletvekili Lütfü Elvan’a devretti.
Bakanlıkta düzenlenen törende bir konuşma yapan Binali Yıldırım, 11 yıl süren hizmet süresini tamamlamış bulunduğunu belirterek şunları dedi
“Hizmet süremi tamamlamış bulunuyorum. Şuan itibariyle görevimi değerli milletvekilim ülkenin kalkınmasına katkıları olmuş Lütfü Elvan kardeşime gönül rahatlığıyla bu görevi devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Devrettiğimiz Bakanlık Türkiye’nin kaderini değiştirecek unutulmaz eserleri yaptı. Yolları böldük milleti birleştirdik. Havayolunu halkın yolu yapacağız dedik ve 152 milyona ulasan havayolu büyüklüğünü elde ettik. Ülkemizin insanımızın hayallerini gerçeğe dönüştürdük Marmaray’ı yaptık ve hizmete sunduk. Hızlı tren özlemini giderdik ve gerçeğe dönüştürdük. Yarın itibariyle Sakarya da Ankara- İstanbul hızlı tren deneme sürüşleri başlayacak ve 2.3 ay içerisinde bu hattı da açmış olacağız. Ankara-Kırıkkale- Yozgat -Sivas hatları da devam etmektedir. Marmaray’ın kardeşi 2. tüneli de yapıyoruz. Geçtiğimiz 11 yıl ilerisinde devrim olan bir dönem olmuştur. Bu bir devir teslim donemi anlatacak çok şey var. Eminim başlayan bu hizmet kervanı hız kesmeden başarılara imza atmaya devam edecek. Bu başarının arkasında ekip basarisi vardır. Bu ekip bir olduk beraber olduk gönüllerimizi birleştirdik ve güzel hizmetler yaptık. Birbirinin kuyusunu kazan değil birbirine destek veren bir ekibimiz var. Bugünlere gelmemizde en büyük desteğimiz; en güçlü desteği veren 76 milyon insanın verdiği destektir. Başbakanım bize güvendi zor ve iyi zamanda yanımızda oldu biz de ondan aldığımız güçle yolumuza devam ettik”.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Yıldırım, “Başbakanın vizyonu, Ülkeye olan sevdası büyük etkendir. İzmir’e; Türkiye de gerçekleştirdiğimiz basarı öyküsünü de Allah bize nasip etsin diyorum” ifadesini kullandı.
Elvan ise, zor bir görevi devraldığının bilicinde olduğunu vurgulayarak, “Sadece Türkiye de değil dünyada ses getiren projeler de imzası olan bakanımıza teşekkür ederim ve hep biz anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir, halkımızın hiç şüphesi olmasın. Belediye başkanlığı adaylığında da bakanımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.
Yıldırım, törenin ardından Bakanlık personeli ile de vedalaştı. Vedalaşma sırasında duygusal anlar yaşandı.

Reklamlar