Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi ÇalıştayıUlusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi Çalıştayı :Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülen ve “Raylı Sistemler Mükemmeliyet Merkezi” projesi kapsamında, Eskişehir’de kurulacak “Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM)” için çalıştay gerçekleştirildi.
Eskişehir Sanayi Odası’ndan (ESO) yapılan açıklamaya göre, Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Kenan Işık merkezin, kentteki raylı sistemler alanındaki yatırımları hızlandırarak, önemli katkılar sağlayacağını bildirdi.
Bu proje ile Eskişehir’in gelişen raylı sistemler pazarında uzun yıllara varan birikim ve kabiliyetiyle önemli bir yere sahip olacağını belirten Işık, projenin planlanan sürede hayata geçirilmesi için herkesin destek ve katkı vermesi gerektiğini kaydetti.
ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise raylı sistemler alanında küme kurularak atılan adımın test merkezi ile daha da güçleneceğini, ümitsizliğe ve bıkkınlığa düşmeden çalışılması gerektiğini ifade etti.
Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cavcar da söz konusu merkezin Anadolu Üniversitesi’nin öz kaynaklarından karşılanacağının bilgisini vererek, sürecin dikkatli ve uzun vadeli planlandığını, proje için yoğun mesai harcandığını aktardı.
URAYSİM Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Mete Koçkar’ın da proje hakkında yapılacaklar konusunda bilgi verdiği belirtildi.

Reklamlar