Vagon oteller Rusya demiryollarındaVagon oteller Rusya demiryollarında :Rusya Demiryolları Şirketi tarafından satın alınan yeni tip trenler önümüzdeki yıldan itibaren hizmete girecek. İspanyol Talgo Şirketi’nin işleteceği vagon oteller 2014’den itibaren Moskova – Kiev, 2016’dan itibaren ise Moskova – Berlin hatlarında faaliyet gösterecek.
En son teknoloji ile donatılacak olan trenlerde merkezkaç kuvvetini absorbe eden özel sistemler kullanılacak. Bu sistemler sayesinde, yüksek hızlarda girilen keskin virajlarda dahi yolcu herhangi bir etki hissetmeyecek. Trenlerin bir başka özelliği ise hafif metallerden üretilecek bir şaseye sahip olacak olmaları.
Her vagonunda wi – fi hizmetinin kullanılabildiği yeni trenlerde seyahat edecek yolcular ister koltuklu, isterse kupe kısımlarından yer tercih edebilecek. Kupe kısmında bulunan her odada ise duş ve tuvalet bulunacak.
Rusya toprakları üzerinde ortalama 120 km seyir hızına sahip olacak trenler, azami 140 km hıza ulaşabilecek. Önümüzdeki yıl hizmete girecek olan trenlerin Moskova’dan Kiev’e 7 saatte ulaşması planlanıyor.
Vagon oteller Rusya demiryollarında
 

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.