Zeytinburnu trafikten boğuluyorZeytinburnu trafikten boğuluyor :CHP İBB Meclis Üyesi Fikret Konya’dan Başkan Topbaş’a soru: “Zeytinburnu ilçesi toplu ulaşım sistemleri açısından önemli bir konuma geldi, trafik keşmekeşliği yaşanıyor ve vatandaş trafiğe boğulmuş durumda! Zeytinburnu için bir ulaşım planlama çalışması var mıdır?”
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinin 2013 yılı Aralık ayı Meclis toplantılarında CHP İBB Meclis Üyeleri Fikret Konya, Ercihan Ekşi, Hakkı Sağlam ve Serdar Bayraktar imzaları ile İBB Meclis Başkanlığına verilen yazılı soru önergesi şöyle;
Yazılı Cevaplandırılmasını İstediğimiz Sorular:
Zeytinburnu ilçesi toplu ulaşım sistemleri açısından önemli bir konumdadır. Cevizlibağ, Merter (Zeytinburnu), MARMARAY (Kazlıçeşme) istasyonları yoğun kullanılan transfer ve entegrasyon merkezleridir. Bu durum Zeytinburnu ilçesini önemli bir toplu ulaşım kavşağı konumuna getirmiştir. Bu gelişmeler, çevresinde yapılan Alış Veriş Merkezleri, Yüksek Katlı Projeler Zeytinburnu İlçesinin kendi içerisindeki trafik akışı ile ana ulaşım akslarına bağlantılarını yoğunlaştırmıştır. Bu kapsamda;
1. Bahse konu sorunlar dikkate alınarak Zeytinburnu İlçesi için yapılmakta olan bir ulaşım planlama çalışması var mıdır? Varsa kapsam ve detayları nedir?
2. Tramvay ile MARMARAY’ın belli merkezlerde entegrasyonunu önemsiyoruz. Zeytinburnu’nda Seyitnizam Caddesinden başlayarak. Rauf Denktaş Caddesi, İnönü Caddesi ve 58. Bulvar Caddesi üzerinden, Zeytinburnu İstasyonuna tramvay hattının bağlanmasının ulaşıma katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Sistem entegrasyonu açısından önemli gördüğümüz tramvay ve MARMARAY bağlantılarını sağlamak için yapılan her hangi bir çalışma var mıdır?
3. Cevizlibağ-Zeytinburnu İstasyonları arasında bulunan yol üzerinden giden tramvay hattının yer altına alınması konusunda yapılan bir çalışma var mıdır? Varsa detay ve takvimi nedir?

Reklamlar