2 Tramvay Daha Samsuna Geldi2 Tramvay Daha Samsuna Geldi :Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çin’den alınan tramvaylardan 2 tanesi daha TIR’larla Samsun’a geldi.
Aralık ayının ilk günlerinde Çin’den Samsun’a havayolu ile gelen 39 metre uzunluğundaki ilk trenin ardından bugün de TIR’larla 2 tren daha şehre ulaştı. 2’şer parça olarak 4 TIR’la bugün Samsun’a gelen tramvaylar montaj işlemlerinin yapılması için SAMULAŞ deposuna indirildi. Tramvayın montajında SAMULAŞ mühendislerinin yanı sıra Çin’den gelen Çinli mühendisler de yer aldı. Vinçler yardımıyla kaldırılarak raylara konulmaya başlayan tramvay parçaları birleştirilerek, önümüzdeki günlerde test sürüşlerine başlanması planlanıyor.
“SIKIŞIKLIK PROBLEMİ TARİH OLACAK”
Samsun’a gelen tramvaylar hakkında bilgi veren SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Akın Üner, “Çin Halk Cumhuriyeti CNR firmasından satın aldığımız 5 adet tramvaydan 1 tanesi 15 gün önce Samsunluların hizmetine girmişti. İkinci ve üçüncü tramvayımız da bugün itibariyle Samsun’a geldi. Bu tramvaylarımızı raya koyacağız. Montaj işlemlerinin ardından tramvaylarımızın test sürüşleri yapılacak. Bu tramvaylarımız en geç 20-30 gün içersinde Samsun halkımızın hizmetine sunacağız. Son 2 tramvayımız da Çin’den yola çıkmış durumda. Onlar da 1 ay içersinde Samsun’a gelecek. Böylelikle mart ayı başlarında 5 ilave tramvayımız ile toplam filomuzu 21 trene çıkartmış olacağız. Ondan sonra da trenlerimizdeki sıkışıklık problemi Samsun’da artık tarih olacak” dedi.