Bakan'dan 3.havalimanı açıklamasıBakan’dan 3.havalimanı açıklaması :Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 23 Aralık’ta yapılan soruşturmayla ilgili olarak havalimanı yapımında ihaleyi alan iş adamlarının üzerine konan tedbirin kaldırılmaması halinde, havalimanı yapımının aksayacağını söyledi
Bakan Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin cemaate gönül veren samimi insanlarla sorununun olmadığını, sorunlarının siyasi operasyona kalkışanlarla olduğunu belirtti.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetinin cemaate gönül veren samimi insanlarla sorununun olmadığını, sorunlarının siyasi operasyona kalkışanlarla olduğunu belirterek, ‘Milli iradeye karşı gelenlerle bizim sorunumuz. 23 Aralık’ta açıklanan bir soruşturma var. Çok ilginç soruşturma. İstanbul’a 150 milyon kişilik üçüncü bir havayolunu yapmak için adım attığımızda Gezi olaylarında ve son olaylarda hedef alındık. Bu son soruşturmada biliyorsunuz havaalanı işine giren iş adamları hakkında tedbir kararı alındı. Bu tedbir kararı kaldırılmazsa, o havalimanı yapımı ciddi derecede tehlikeye girecektir’ dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Titanic Deluxe Otel’de Türk Hava Yolları (THY) tarafından düzenlenen Yönetim Zirvesi 2014 Semineri’nin ardından, AK Parti Antalya İl Teşkilatı tarafından Erdem Beyazıt Kültür Salonu’nda düzenlenen ve Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Ülke Gündemi ve Son Olaylar’ konulu konferansa katıldı. Konferansa; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, İl Başkanı Mustafa Köse, Milletvekili Hüseyin Samani ve vatandaşlar katıldı.
THY’NİN 2014 İÇİN ÖNGÖRDÜĞÜ CİRO 16 MİLYAR DOLAR
THY’nin 2014 zirvesi seminerinin ardından partilileriyle bir araya gelen Bakan Şimşek, THY’nin son durumu hakkında bilgiler aktardı. Şimşek, ‘Türk Hava Yolları bundan 10 yıl önce pek kar eden bir havayolu şirketi değildi. Bütün dünya havayolundan yüzde 2’lik pay alıyor. Lufthansa’dan sonra Avrupa’nın en büyük ikinci havayoludur. Türk Hava Yolları bugün çalışan sayısını 10 binden 40 bine çıkarmış durumda. 2014 yılında da öngördüğü ciro 16 milyar dolar. Son gelişmeler değerlendirildiğinde birçok şey sürpriz değil’ şeklinde konuştu.
‘TEDBİR KALDIRILMAZSA HAVALİMANI YAPIMI AKSAR’
Türkiye’nin kendi bölgesinde çok yol kat ettiğini belirten Şimşek, 23 Aralık’ta yapılan soruşturmayla ilgili olarak havalimanı yapımında ihaleyi alan iş adamlarının üzerine konan tedbirin kaldırılmaması halinde, havalimanı yapımının aksayacağını söyledi. Bakan Şimşek, ‘Türkiye kendi bölgesinde ve dünyada hem yumuşak yönünü hem de gücünü gösterme bakımından önemli mesafe kat etti. THY’de aynı şekilde bunda bir paralellik var. 23 Aralık’ta açıklanan bir soruşturma var. Çok ilginç soruşturma. İstanbul Atatürk Havalimanı 30 milyon yolcu kapasiteli yapıldı. Şu anda yıllık İstanbul’a gelen 50 milyon kişi kullanıyor. 150 milyon kişilik üçüncü bir havayolunu yapmak için adım attığımızda Gezi olaylarında ve son olaylarda hedef alındık. Bu son soruşturmada biliyorsunuz havaalanı işine giren iş adamları hakkında tedbir kararı alındı. Bu tedbir kararı kaldırılmazsa o havalimanı yapımı ciddi derecede tehlikeye girecektir. Kredili erişim için bu tür davalar engel oluşturabilir. Komplo teorilerine inanmasanız da Türkiye’nin önemli ölçüde hedef alındığını görebilirsiniz’ diye konuştu.

 

Reklamlar