Başkan Altepe : Tramvay hattına araç bırakmayınBaşkan Altepe : Tramvay hattına araç bırakmayın :Bursa Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, trafikle iç içe seyreden tramvay hattına kesinlikle araç bırakılmaması gerektiğini belirtti.
Bursalıların tramvaya çok hızlı adapte olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, trafikle iç içe seyreden tramvay hattına kesinlikle araç bırakılmaması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.
Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının güzergâhında ve duraklarda duraklama yapılmaması gerektiğini ifade eden Başkan Altepe, kurallara uymayan araçlara Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-a maddesinden cezai işlem uygulanacağını kaydederek, vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulundu.
Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım faaliyetlerine önem verdiğini ve çalışmalarıyla trafiğe nefes aldırmayı hedeflediklerini belirten Altepe, “Bursa’da şehir içi trafik kilitlendiğinde bütün Bursa halkı zarar görüyor. Öğrencilerin okuluna, çalışanların işyerlerine, hastaların sağlık kuruluşlarına rahatça ulaşmaları gerekiyor. Bu noktada bizler gereken çalışmayı yapıyoruz ancak bu konuda vatandaşların da dikkatli ve duyarlı olmaları gerekiyor.” dedi.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa’da üretilen ilk yerli tramvay ‘İpekböceği’, Atatürk Caddesi ile Garaj arasındaki T1 hattında seferlerine başladığı 12 Ekim’den bu yana yaklaşık 750 bin yolcu taşıdığı bildirildi.
Bugüne dek yaklaşık 750 bin yolcunun taşındığı tramvayın ulaşım sistemine dahil olmasıyla birçok araç şehir içi trafikten çekildi ve bu sayede hava kalitesine ciddi katkılar sağlandı.

Reklamlar