Bosna Hersekte Kış Bir Başka Güzel

Bosna Hersekte Kış Bir Başka Güzel :Bosna’da dün yağan ve her tarafı beyaza bürüyen kar, başkent Saraybosna yakınlarındaki Bosna Nehri’nin çıktığı Vrelo Bosne’de kartpostallık manzaralar oluşturdu Uzun süredir kar olmadığı gerekçesiyle çalışmayan kayak merkezleri, dünkü kar yağışıyla birlikte kayak tutkunlarını ağırlamaya başladı.


Bosna’da dün Yağan ve her tarafı beyaza bürüyen kar, başkent Saraybosna yakınlarında bulunan Bosna Nehri’nin çıktığı Vrelo Bosne’de görülmeye değer manzaralar oluşturdu.

Ormanlık alanları ve su kaynaklarıyla ünlü Bosna-Hersek’te dün Yağan karla birlikte tabiatın büründüğü “beyaz gelinlik” insanı büyülüyor. Başkent Saraybosna yakınlarında olan İgman Dağı eteklerindeki Bosna Nehri’nin kaynağının çıktığı Vrelo Bosne, karlar altında bir başka güzel görünüyor. Doğal güzellikleriyle ünlü bu bölgeyi ziyarete gelenler, bölgede yürüyüş yaparak vaktini değerlendirdi. Kimi aileler ise nehrin kaynağınını çıktığı suların oluşturduğu gölcüklerde bulunan kuğular ve ördekleri besleyerek vakit geçirdi.

Soğuktan etkilenen ziyaretçiler ise Vrelo Bosne’deki tek restoranda yanan şöminenin çevresinde oturarak ısındı ve pencereden bölgenin doğanın güzelliklerini izledi.

-Byelaşnitsa’da turizmcilerin yüzü güldü

Saraybosna yakınlarında bulunan ve 1984 yılında düzenlenen Kış Olimpiyatları’na ev sahipliğini yapan dağlardan biri olan Byelaşnitsa’daki kayak merkezi de, kar yağışının ardından çok sayıda ziyaretçinin akınına uğradı. Bosna Hersek’in çeşitlei kentlerinden ve diğer ülkelerden gelen tatilciler, kayak yaparak ve kızakla kayarak Byelaşnitsa’da kışın keyfini çıkarıyor.

Kayak sezonunun 15 Aralık’ta başladığı Bosna Hersek’te, kış aylarının yağışsız geçmesi nedeniyle oldukça zorluk çeken turizmciler de, kar yağışıyla birlikte yüzlerinin güldüğünü ifade etti.