BURULAŞ ile İnegölün Ulaşımı Masaya Yatırıldı

BURULAŞ ile İnegölün Ulaşımı Masaya Yatırıldı : BURULAŞ Müdürü Levent Fidansoy, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette İnegöl ulaşımı masaya yatırıldı. İnegöl’ün Büyükşehir sınırlarına dahil olmasının ardından ulaşımda yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Fidansoy, İnegöl’ün raylı sisteme geçmesinin önünde engel olmadığını aktardı.
BURULAŞ, Nisan itibariyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olacak olan İnegöl’ün ulaşımını masaya yatırdı. BURULAŞ Müdürü Levent Fidansoy, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek yapılacak çalışmaları görüştü.
Fidansoy, İnegöl-Bursa arasında taşımacılık yapan firmalarla da görüşüleceğini, İNULAŞ’ın devamından yana olduklarını fakat kart birlikteliği sağlanması gerektiğini aktardı. Ayrıca hafif raylı sistem konusuna da sıcak baktıklarını belirtti.
Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş: “BURULAŞ Müdürümüz Levent Fidansoy’u ağırlıyoruz. Zabıta Müdürümüz, Fen İşleri Müdürümüz, Trafik Zabıta Şefimiz, İlgili başkan yardımcılarımızla beraber ilçemizde alakalı 1,5 saattir 30 Mart seçimleri akabinde ulaşım konusunda yapılacak çalışmaları ve şimdiye kadar gelinen noktayı ifade ettik. Gerekli bilgileri aktardık. BURULAŞ, Bursa ulaşımını temin eden Büyükşehir’in önemli şirketlerinden bir tanesi. Heli-taksi’den Bursa Havayollarına, raylı sistemler şehir içi ulaşımına kadar ciddi altyapısı ve donanımı olan kuruluştur” dedi.
Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim son 6 ay – 1 yıllık süreçte vatandaşımıza yaptığımız bilgilendirmenin ne kadar sağlıklı olduğunu, bu noktada kazanımlarımızın ne kadar fazla olacağını kendisinden de şahit olduk. Hafif raylı sistemle alakalı isteğimizin Büyükşehir’de karşılığının olması da bizleri sevindirdi. Köylerimiz ve beldelerimizle alakalı durumu da kendilerine anlattık. Projelerimiz de hazır. Gerek konunu taraflarının gerekse vatandaşlarımızın hiç bir kaygısı olmasın. Yerel seçimlerin akabinde süreci bir bir gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
BURULAŞ Müdürü Levent Fidansoy ise: “Başkanımız Alinur Aktaş’ı ziyarete geldik. İnegöl’e ait bilgiler verdiler. Nisan ayından itibaren İnegöl Büyükşehir sınırlarına girmesiyle İnegöl’ün ulaşım sistemi ile ilgili neler yapabilirizi konuştuk. İnegöl’de oldukça iyi bir ulaşım sistemi var. Bunu daha da ileri bir noktaya taşıma gayretindeyiz. Raylı sistem başta olmak üzere mevcut ulaşım sistemine dair tüm paydaşları mutlu edecek sistemde neler yapabiliriz? Düşüncemiz özelleştirmedeki devamlılığı sağlamak. Burada organizatör olacağız sadece. Köylerle şehir arasındaki bağlantıyı sağlamayı düşünüyoruz. Ulaşımı daha iyi noktaya getirmek zorundayız. Büyükşehir sonrası İnegöl Bursa arasındaki hareketlilik iki kat aratacaktır” diye konuştu.
Fidansoy, mevcut şirket İNULAŞ ile alakalı görüşmeler yaptıktan sonra düzenlemeler yapılabileceğini aktardı. Fidansoy: “Bursa’da Bu-Kart, burada Kent Kart var. Bu birleştirilebilir. Türkiye’de tüm kartların birleştirilmesi düşünülüyor. Hatlarla ilgili Belediye güzel bir çalışma yapmış. Bursa-İnegöl arasında ulaşım yapan firmalarla da görüşeceğiz. Otobüsler ile alakalı değişiklik olabilir. Bu konuda ihtiyaca bakılır. Yolcu talebi bu konuda önemli… Otobüse de ihtiyaç var raylı sisteme de. Raylı sistem şu an sadece İnegöl içinde düşünülüyor. Metroda 20 km üstü çok verimli değil. Biz bunun da üstüne çıktık. Burada tren olarak düşünülebilir ama metro verimli değil. İnegöl içinde raylı sistem uygun” dedi.
sohbet

1 Comment

Yorumlar