Çorum Demiryolu Talebi Devlet Planlama TeşkilatındaÇorum Demiryolu Talebi Devlet Planlama Teşkilatında : AK Parti Milletvekili Cahit Bağcı, AK Parti iktidarı olarak Çorum’un tüm sorunlarının takipçisi olduklarını belirterek, Çorum demiryolu talebinin Devlet Planlama Teşkilatı (DPT)’na projesi yapılacak hatlar içerisinde teklif edildiğini söyledi.
Çorum’un demiryoluna ihtiyacı olduğu ve hakettiği inancıyla mücadele verdiklerinin altını çizen Cahit Bağcı, “Biz bu işin peşini bırakmış değiliz. Bu konuda Sayın Başbakanımız’a dosyamızı teslim ederek, Çorum’un demiryolu ihtiyacını ve talebini bildirdik. 2014 yılı içerisinde proje ihalesi için mücadele ediyoruz.” dedi.
‘Hizmetlerimiz yok sayılamaz, görmezden gelinemez’
Cahit Bağcı, birilerinin Çorum’a yapılan hizmetleri yok sayıp, görmezden gelmeye ve algı inşaası oluşturmaya çalıştığını ifade etti. 2003’ten 2013’e kadar Çorum’un 5,8 milyar TL yatırım yapıldığını anlatan Bağcı, “Birilerinin yazılı ya da görsel basında algı inşaası kurmaya çalıştığını görüyoruz. İktidarımız döneminde gelen 5,8 milyar TL’lik yatırımları görmeyip, buna rağmen filanca kişiden sonra Çorum’da taş üstüne taş konmadı eleştirilerini asla kabul etmiyoruz, bunları Çorumlular da zaten kabul etmiyor.” diye konuştu.
Sürekli olarak Çorum’da bir şey yapılmadığı yönündeki sözlerin basının manşetine taşınmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyen Bağcı, yok sayma, inkar ve küçümseme siyaseti güdüldüğünü söyledi.