Eski TCDD Hastanesi Yeni Yüzüyle Hizmet Veriyor

Eski TCDD Hastanesi Yeni Yüzüyle Hizmet Veriyor :Sivas İl Özel idaresinin iş ve işlemlerini sürdürüp ihalesini gerçekleştirdiği eski TCDD hastane binası, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.
Eski eserlerin koruma ve bakım çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal, Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde Vali Muammer Bey tarafından 1934 yılında yapılan eski TCDD Hastanesi bakım ve onarım çalışmalarının büyük bir titizlik içerisinde tamamlandığını vurgulayarak, “Sağlık Bakanlığı mülkiyetindeki bina 2008 yılında Anıtlar Yüksek Kurulu’nca tescil edilmişti. Bir kısmında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi diğer kısmında ise Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak hizmet veren bina kesme taş malzeme ile yapılmış, II. Ulusal Mimarlık Dönemi eseridir. Bu güzel eserin bakım ve onarım işlerinin ihalesini gerçekleştiren idaremiz, hem binanın ayağa kalkmasına hem de iki güzel kurumun hizmet vermesine vesile oldu.” dedi.
İl Özel İdaresi’nin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile sürekli diyalog halinde olacağını ve yapılacak hizmetlere katkıda bulunacağını söyleyen Soysal, “İdaremiz ilimize sağlık alanında ciddi yatırımlar kazandırmıştır. Bu yatırımların başında ise Sağlık Bakanlığı ödeneği ile yapımı gerçekleştirilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi gelmektedir. İnşallah bu yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir.” şeklinde konuştu.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar