Gökköy Lojistik Merkezi Mayıs Ayında Hizmete Giriyor

Gökköy Lojistik Merkezi Mayıs Ayında Hizmete Giriyor :AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Edip Uğur sahaya indi. Uğur Lojistik Köy’de incelemede bulundu.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur’un lojistik köye yaptığı incelenıe ziyaretinde. TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay. AK Parti II Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı. Karesi Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz hazır bulundu. Uğur Lojistik Köy ile birlikte Gökköy altgeçit inşaatı ve kavşak düzenlemelerini de yerinde görüp inceledi, çalışmalar baklanda bilgi aldı.
Gökköy’e de ziyarette bulan Edip Uğur burada vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. Edip Uğur. toplam maliyeti 70 milyon TL olduğu belirtilen Lojistik Köy inşaatını incelerken yaptığı değerlendirmede, yatırımcının en büyük sorununun ürettiği malı tüketim bölgelerine ulaştırmak olduğunu vurguladı. Bu anlamda lojistik köyün büyük önem taşıdığını kaydeden Edip Uğur. “İşadamı yapacağı fabrika için kredi talep ettiğinde, kredi kuruluşları demiryolu ağı olup olmadığına gore puan verir. Balıkesir bu açıdan oldukça şanslı bir konumda” dedi. Uğur, OSB’de üretilen malın konteynırlara konulup, ulaşacağı son noktaya kadar açılmaması gerektiğinin büyük önem taşıdığını bu nedenle de lojistik köyün olduğu yerde mutlaka gümrük merkezi oluşturulması gerektiğini söyledi.
Yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alanı bulunan Lojistik Köy inşaatında yapılan çalışmalar hakkında bigliler alan Ahmet Edip Uğur. buranın faaliyete geçmesi ile birlikte kent merkezinde kalan TCDD’ye ait bütün bölümlerin kalacağını belirtirken. 22 dönüm alanda yapılan yeni Lojistik Köy’de yaklaşık 300 kişiye de iş taşınacağını, gar içinde sadece yolcu indirmebindirme yolunda kullanılmak üzere 4 ray imkanı doğacağını, bunun Balıkesir için ayrı bir şans olduğunu söyledi.
LOJİSTİK KOY MAYIS AYINDA HİZMETE GİRİYOR
TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay Lojistik Köy’de tren seti vagon bakım onarımı ve lokomotif tarnir atölyeleri gibi bölümlerin olacağını anlattı. Koçbay. lojistik köyün mayıs ayı sonunda hizmete girmesini planladıklarını açıkladı. Gökköy’e ulaşımı rahatlatmak için yapılan ve 1 milyon 300 bin liraya mal olacak alt geçit ve kavşak düzenlemesındeki çalışmaları inceleyen AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur. Gökköy’de vatandaşlar ile bir araya geldi. Köy muhtarı Salih Aydın: İstimlak bedelleri, gölet projesi, parke taş ve lojistik köyde çalışacak işçi alımları için Uğur’dan destek istedi. Edip Uğur’un her zaman yanlarında olduğunu söyleyen muhtar, bu sürpriz ziyaretinden de büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Gökköyiülere seslenen AK Parti Balıkesir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur. “Sizlere hemşehrimiz ve TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay’ı getirdim. Kendisi Balıkesir İçin elinden geleni her zaman yapıyor. Bu yüzden ona huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi. Uğur. yakından ilgilendiği köylülerin ilettiği sorunlarını dikkatle dinledi, not aldı. Vatandaşlarla çay içip sohbet eden Edip Uğur. daha sonra başka ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere bölgeden ayrıldı.
sohbet

1 Comment

Yorumlar