İçişleri Bakanı Efkan Ala : YHT Karsa kadar gider

İçişleri Bakanı Efkan Ala : YHT Karsa kadar gider :İçişleri Bakanı olduktan sonra il resmi programını memleketi Erzurum’a gerçekleştiren İçişleri Bakanı Efkan Ala, Polisevi VİP Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında basın temsilcileri ile bir araya geldi.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Ala, hızlı tren konusunda sorulan bir soruya, “Erzincan’a kadar gelmiş olan hızlı tren Erzincan’da kalmaz. Erzurum’a da gelir. Erzurum’dan da kalmaz Kars’a kadar gider, oradan da sınır ötesine geçer. Bu bu kadar nettir. Hiçbir tereddüte mahal yoktur. Planlama meselesidir. Programlama meselesidir. Gereği yapılır” diye cevap verdi.
Polis evinde düzenlenen toplantıya Bakan Efkan Ala’nın yanı sıra, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Sağlık eski Bakanı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç ve basın temsilcileri katıldı.


 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar