İstanbul metro istasyonlarında muhalif gazete satışı yasaklandı

İstanbul metro istasyonlarında muhalif gazete satışı yasaklandı : Taksim-Hacıosman ile Aksaray-Atatürk Havalimanı arasındaki metro istasyonlarında YURT, Sözcü, Evrensel ve Aydınlık gazetelerinin satışına yasak geldi. Yasak kararını istasyonlarda gazetelerin satıldığı Smart Cube yöneticileri aldı.
İstanbul Metrosu’nda, 3 hatta, toplam 18 noktada faaliyet gösteren Smart Cube, yöneticileri önceki akşam saat 20.51’de büfe sorumlularına cep telefonuyla yasak kararını bildirdi.
Evrensel’in haberine göre; gönderilen mesajda, “Arkadaşlar yarın sabah Sözcü Evrensel Yurt Aydınlık Gazetelerini standart dizmeyin tezgah arkasına gözükmeyen bir yere kaldırın bu gazetelerin satışını yaşayacak sorulması halinde ise kalmadı bitti diye müşteriye bilgi verilecek satmıyoruz değil kalmadı denilecek akşam da geldiği gibi iadesini yapacaksınız” denildi.
Smart Cube, Taksim-Hacıosman metro hattı, Taksim-Kabataş Füniküler hattı ile Aksaray Havaalanı hatlarında 18 büfede, gazete, dergi, soğuk/sıcak yiyecek ve içecek satışı yapıyor. 

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar