Dikkat İZBAN 'da bu cuma günü yangın varİzmirliler Dikkat İZBAN ‘da bu cuma yangın var :İZBAN’ın yangın tatbikatı yapacağı iki istasyon bu cuma kullanıma kapatılacak. Cuma günü 10.10-11.30 saatleri arasında Hilal Aktarma ve Alsancak istasyonlarının kapatılacağı açıklandı.
İZBAN bu cuma günü yapacağı yangın tatbikatıyla ilgili hazırlıkları tamamladı. İZBAN’dan yapılan yazılı açıklamada tatbikatın yapılacağı 10.10-11.30 saatleri arasında Hilal Aktarma istasyonu ve Alsancak İstasyonu’nun kapalı olacağı hatırlatıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi.
17 Ocak Cuma günü saat 10:30’da İZBAN’ın Hilal Aktarma İstasyonu’nda geniş kapsamlı bir yangın tatbikatı yapılacaktır. Bu nedenle tatbikat günü;
1) 10:10 – 11:30 saatleri arasında İZBAN Hilal Aktarma İstasyonu ve İZBAN Alsancak İstasyonlarımız işletmeye kapatılacak.
2) İZBAN’dan İzmir Metrosu’na, İzmir Metrosu’ndan İZBAN’a aktarmalar, bu saat dilimleri arasında sadece Halkapınar İstasyonu’ndan yapılacak.
3) Halkapınar-Alsancak ve Alsancak-Halkapınar arasındaki ulaşım, yine bu saat dilimleri arasında ring otobüsleriyle sağlanacaktır. Yolcu güvenliğinin en önemli adımlarından biri olan bu tatbikatı yerinde izlemek isteyen basın mensupları için özel görüntü alma alanları yaratılmıştır.