Kağıt tren biletlerine sonKağıt tren biletlerine son :Hollanda’nın bazı bölgelerinde bu yıl Ağustos ayından itibaren trenlere sadece OV kartlarla binilebilecek. Eski alışık olduğumuz kağıt tren biletleri bu istasyonlarda kullanılamayacak.
Hollanda Demiryolları NS sözcüsü konu hakkında yaptığı açıklamada, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Hollanda’nın bazı tren istasyonlarında kağıt biletlerle giriş yapılamayacağı, tren yolcularının bu istasyonlarda ya kendilerine ait ov kartlarını yada istasyondan satın alacakları tek kullanımlık kartları kullanabileceğini belirtti.
Asıl olarak bu yılın başından itibaren tüm Hollanda genelinde kullanılması düşünülen fakat yaşanan teknik arızalar nedeni ile uygulamaya sokulamayan OV kartlı geçiş siteminin kademeli olarak yapılacağını belirten sözcü, önceden belirlenen istasyonlarda yolcuların önceden uyarılacağını söyledi.
Sözcü Woerden kentinde daha önceden deneme amaçlı olarak başlatılan OV kart uygulamasından oldukça başarılı sonuçlar alındığını ve 1 Ağustos’tan itibaren de ilk etapta Woerden istasyonu ile bağlantılı olan bazı istasyonlarda bu uygulamaya geçileceğini belirtti.
Den Haag Central ve Utrecht Centraal gibi büyük istasyonların 2015 tarihinden itibaren OV kart sistemine geçeceği tahmin edilmekte.

Reklamlar